Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Kolejny sukces Kacpra Bigosa
Wpisany przez Marek Wawrzyniak   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 16:28

Kacper Bigos uczeń ZS Poniatowej uzyskał po raz trzeci tytuł Laureata Olimpiady zajmując  II miejsce w  Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Koszalinie.

Nasz   uczeń  wraz z Wojciechem Ciszewskim ( XXI LO z Lublina) i Hanną Kołodyńską (XXI LO z Lublina) reprezentowali Okręg Lubelski w finale ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Opiekunem drużyny  był mgr inż. Marek Wawrzyniak. Tegoroczny finał ogólnopolski Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się w dniach 31 maja do 2 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. W tym roku szkolnym w zmaganiach wzięło udział 28 trzyosobowych zespołów (84 uczniów). Uczniowie rywalizowali kolejno  w eliminacjach pisemnych i ustnych. W klasyfikacji indywidualnej Kacper Bigos zajął miejsce II uzyskał Tytuł Laureata Olimpiady, zaś nasza drużyna zajęła miejsce IV w klasyfikacji drużynowej.

Nasz uczeń osiągnął najlepszy wynik w historii naszego udziału w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Czas pobytu na Olimpiadzie to nie tylko zmagania uczniów w dziedzinie wynalazczości, ale możliwość poznania kolegów i koleżanek z różnych regionów Polski oraz uczestniczenia w wycieczkach turystyczno-naukowych.  Jedną z atrakcji był wyjazd do Kołobrzegu, rejs statkiem po Bałtyku, spacer nad morzem. Należy nadmienić, że etap ogólnopolski OITiW został poprzedzony etapem okręgowym   w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum o specjalności technik informatyk- Kacper Bigos kl.T4a, Arkadiusz Rzedzicki kl. T3a, Michał Chyła kl. T2a. Tytuł Laureata OkręgowegoI miejsce w klasyfikacji indywidualnej uzyskał Kacper Bigos. Arek Rzedzicki oraz Michał Chyła uzyskali tytuł Finalisty Okręgowego. Drużyna ZS Poniatowa zajęła w klasyfikacji drużynowej II miejsce.  Naturalna potrzeba młodego człowieka, poznawania otaczającej go rzeczywistości materialnej oraz rządzących nią praw, a także skłonność do rywalizacji z rówieśnikami, w różnych formach twórczości, stanowi istotną motywację dla licznego udziału młodzieży w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Olimpiada rozwija pasję i kształtuje aktywność poznawczą młodzieży i przygotowuje uczniów do dalszego kształcenia. Sukces Kacpra to również sukces Zespołu Szkół w Poniatowej. Gratulujemy wygranej i życzymy Kacprowi kolejnych zwycięstw na dalszej drodze edukacji.