Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2020
Wpisany przez ZS Express $ M. W.   
czwartek, 07 maja 2020 14:45

Pierwsze miejsce naszych uczniów w OITiW  blok „Innowacje Techniczne”.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Brali oni udział w dwóch blokach tematycznych: bloku „A”- Innowacje techniczne, i bloku „B” – Wynalazczość.  Uczniowie technikum informatycznego Jakub Rosiński (T1a), Kamil Niezbecki (T2a) i Michał Pięta (T2a) opracowali projekt kategorii „U”- usprawnienie software’owo-techniczne pt „Zmodernizowana szkoła online – ZS Poniatowa”. Projekt dotyczył opracowania wirtualnego środowiska dla działalności naszej szkoły. Chłopcy od zera zaprojektowali, stworzyli oraz oddali do użytku serwer-szkołę, wraz z podziałem na klasy oraz innymi udogodnieniami. Pozwala on sprawnie funkcjonować całej szkolnej społeczności, nawet w tak kryzysowej sytuacji.

Komisja Okręgowej przy Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji w Lublinie doceniła pracę zespołu przyznając 1 miejsce w kategorii usprawnień software’owo-technicznych, uczniowie otrzymali tytuł Laureata Okręgowego Olimpiady, oraz tytuł Finalisty ogólnokrajowego Olimpiady.

W bloku „Wynalazczość” uczestniczyli uczniowie Julia Radzik (T1ab), Michał Kuś (T1a), oraz Szymon Dec (T1ab).

Eliminacje wyjątkowo zostały przeprowadzone online, na platformie PZSWiR. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 40 pytań testowych, oraz rozwiązać dwa zadania z zakresu prawa własności przemysłowej, oraz historii wynalazku w ciągu 50 minut.

 

Pierwszy start Julii, Michała i Szymona był owocnym debiutem. Mimo, że nie udało im się zakwalifikować do zwycięskiej trójki, zdobyli oni widzę i umiejętności, które przydadzą im się w przygotowaniach do udziału w OITiW w przyszłym roku.

Udział naszych uczniów w olimpiadzie spełnia ważną rolę w procesie dydaktyczno-wychowawczym naszej szkoły, jest elementem przygotowania zawodowego z tego typu tematyką młodzież styka się tylko na zajęciach pozalekcyjnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, oraz liczymy na dalsze sukcesy.