Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Warsztaty online organizowane przez Politechnikę Łódzką z udziałem naszych uczniów
Wpisany przez MW   
piątek, 17 grudnia 2021 16:19

7 grudnia , w godzinach 10-12 uczniowie klas- T2ab, T3a, T3b i T3ab wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych online organizowanych przez Politechnikę Łódzką w ramach projektu „Współpraca szkoły z uczelnią”. Zajęcia laboratoryjne odbywały się w czasie rzeczywistym i dotyczyły następujących zagadnień: Działanie kamery termowizyjnej, Budowa i zasada działania drukarki 3D, Architektura sieci testowej 5G.

Podczas pokazu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z działaniem kamery termowizyjnej. Na wybranych przykładach  zaprezentowane zostały możliwości badań termowizyjnych w różnych dziedzinach. Eksperymenty na żywo były okazją do zobrazowania termalnego efektów cieplnych towarzyszących zjawiskom fizycznym. Ponadto warsztaty przybliżyły nam  budowę i zasadę działania drukarki 3D, przedstawiony został proces od projektu do druku. Zdalnie mieliśmy również okazję zapoznać się z architekturą sieci testowej 5G, zajrzeć do wnętrza latarni kryjącej w sobie stację bazową sieci komórkowej, poznać wyzwania związane z budową sieci prywatnych oraz wybrane aspekty pomiarów pól elektromagnetycznych w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych.

  Podczas pokazu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z działaniem kamery termowizyjnej. Na wybranych przykładach  zaprezentowane zostały możliwości badań termowizyjnych w różnych dziedzinach. Eksperymenty na żywo były okazją do zobrazowania termalnego efektów cieplnych towarzyszących zjawiskom fizycznym. Ponadto warsztaty przybliżyły nam  budowę i zasadę działania drukarki 3D,  przedstawiony został proces od projektu do druku. Zdalnie mieliśmy również okazję zapoznać się z architekturą sieci testowej 5G, zajrzeć do wnętrza latarni kryjącej w sobie stację bazową sieci komórkowej, poznać wyzwania związane z budową sieci prywatnych oraz wybrane aspekty pomiarów pól elektromagnetycznych w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych.

 

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości