Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Ranking Perspektywy - TYTUŁ "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2023"
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
niedziela, 15 stycznia 2023 19:36

Ranking Liceów i Ranking Techników Perspektywy to najbardziej opiniotwórcze zestawienie szkół ponadpodstawowych. Adresowany jest do rodziców oraz uczniów, którzy muszą podjąć decyzję o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Zestawienie powstało dzięki współpracy dyrektorów OKE, przedstawicieli uczelni i komitetów głównych olimpiad rankingowych oraz komisji ds. kształcenia KRASP.

W tym roku Liceum jak i Techniku Zespołu Szkół w Poniatowej spełniło główne założenia rankingu: minimum 12 maturzystów musiało przystąpić po raz pierwszy w 2022r do egzaminu maturalnego, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo musiały być nie niższy niż 0,75 średniej krajowej w liceach i w technikach. O pozycji w Rankingu Liceów 2023 decydowało kilka kryteriów: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%.);wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%), sukcesy w olimpiadach (25%). Natomiast na kolejność w Rankingu Techników 2023 wpływ miały: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%.), wyniki egzaminu zawodowego (30%)

W rankingu tym obydwie szkoły Zespołu Szkół w Poniatowej znalazły się na wysokich lokatach. Liceum Ogólnokształcące im. M. J. Piłsudskiego zajęło 53 miejsce w województwie Lubelskim (WSK- 35,22) uzyskując TYTUŁ "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2023", Technikum im. E. Kwiatkowskiego zajęło 32 miejsce w województwie ze wskaźnikiem – 44,29.

 

Miejsce w wojewódzkim rankingu

wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych

wyniki matury z przedmiotów dodatkowych

sukcesy w olimpiadach

wyniki egzaminu zawodowego

WSK

LO w Poniatowej

53

73,7

26,98

0

-

35,22

Technikum w Poniatowej

32

66,99

11,29

7,63

72

44,29

Jako dyrektor szkoły uważam, że obydwie szkoły znalazły się w tym roku na dość wysokich lokatach. Oczywiście zawsze mogłoby być lepiej. Ale jak wiadomo na wysokie lokaty ma wpływ dużo czynników. Według mnie w technikum zabrakło w punktacji nam wyników na egzaminie maturalnym z przedmiotów dodatkowych. Uczniowie technikum jeśli przystąpią do wszystkich egzaminów z kwalifikacji w danym zawodzie i otrzymają tytuł technika nie muszą zdawać dodatkowego przedmiotu na egzaminie maturalnym. I z tego właśnie uczniowie skorzystali, co w rankingu dało nam niskie noty. Wysokie zaś noty osiągnęliśmy z egzaminów zawodowych (72). Jeśli chodzi o liceum ogólnokształcące uważam, że egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązkowych mamy na wysokim poziomie zdawalności a z przedmiotów dodatkowych na dobrym. Młodzież z liceum przystępuje do różnego rodzaju olimpiad uzyskując dobre i bardzo dobre wyniki jednakże są one niewystarczające dla tego rankingu. Uważam, że poziom kształcenia uczniów w całym Zespole Szkół w Poniatowej jest bardzo dobry a wyniki egzaminów zewnętrznych są jego odzwierciedleniem. Mam nadzieję, że tegoroczni absolwenci szkół podstawowych oraz ich rodzice będą mieli ten aspekt na względzie wybierają szkołę ponadpodstawową na dalszy etap kształcenia.

 

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości