Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Moje hobby

W życiu wielu młodych ludzi ogromnego znaczenia nabierają indywidualne zainteresowania; są one istotne dla pogłębienia osobowości człowieka oraz efektywności jego działania. Hobby to wdzięczna dziedzina ludzkich namiętności, a zainteresowania towarzyszące pasjom mają swój wdzięk i głębszy sens.  Na ogół młodzi hobbiści nie wiążą swoich zainteresowań z budowaniem przyszłości, ale też zdarza się, że myślą o takim fachu, aby swoje młodzieńcze pasje połączyć z dorosłym życiem i przyszłym zawodem.

Na stronie naszej szkoły chcemy pokazać nie tylko zainteresowania naszych uczniów zwiazane z działalnoscią szkoły, takie jak wolontariat, sport, strzelectwo ...., ale również pasje o których nauczyciele i koledzy nie zawsze wiedzą.
Lubię otaczać się samochodami retro
Wpisany przez BW   
czwartek, 09 kwietnia 2015 08:52

Karol był uczniem naszego technikum w latach 2010-2014. Wybrał zawód technik informatyk, ale informatyka nie stała się jednak jego pasją.  Natomiast bez reszty pochłonęło go zbieranie modeli samochodów retro. Świat samochodowy w jego pokoju wprowadza nas w niezwykły klimat. Na ścianach cała masa zdjęć, obrazków, plakatów, na półkach pełna gama modeli. To zainteresowanie wyczuwa się także podczas rozmów z Karolem - każdy temat sprowadza się do jednego - samochody.

Chcesz poznać zainteresowania Karola? Przeczytaj wywiad opublikowany w 2 numerze gazetki szkolnej "Podławek" w 2013 roku.

wywiad
 
Tricking-sport mało znany
Wpisany przez BW   
środa, 19 października 2011 15:45

Tricking jest nieformalną nazwą stosunkowo nowego sportu łączącego sztuki walki, gimnastykę i breakdance. Ma na celu stworzenie estetycznie połączenie salt, kopnięć i obrotów.Tricking zawiera wiele różnych ruchów jak backflip z gimnastyki, 540 kick z taekwondo, butterfly twist z Wushu i double leg z Capoeira. Tricking można rozpoznać poperzez mocne kopnięcia, złożone szarpnięcia i skręty ciała. Jego wysoce stylizowane ruchy wyróżniają go spośród sztuk walki. Człowiek uprawiający tricking nazywany jest "trickster" lub "tricker".

Więcej…
 
Wędkarstwo - hobby dla każdego
Wpisany przez BW   
wtorek, 27 września 2011 20:38

Wędkarstwo to zajęcie rekreacyjne  i jednocześnie sport, polegający na łowieniu ryb na wędkę. Każdy wędkarz powinien posługiwać się sprzętem o określonych parametrach oraz posiadać licencję - kartę wędkarską.

Pierwsze połowy ryb za pomocą haczyka archeolodzy datują na epokę neolitu. Na terenie Polski najstarsze odkrycia pochodzą z Biskupina (ok. 550-400 p.n.e.). Wędkarstwo uprawiano w starożytnym Egipcie, w Grecji i Rzymie.

Wędkarstwo to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Mówi się, że wędkarstwo to hobby dla wytrwałych, ponieważ to nie umiejętności, a często szczęście przesądza o sukcesie podczas łowów.

Więcej…
 
Akrobatyka rowerowa
Wpisany przez BW   
wtorek, 27 września 2011 19:49

Wielu naszych uczniów sport ekstremalny, jakim niewątpliwie jest akrobatyka rowerowa, traktuje bardzo serio. Wiele godzin treningu w poniatowskim skateparku daje niesamowite efekty. Dla nich rower stał się wspaniałym sprzętem do wykonywania bardzo efektownych ewolucji.

Więcej…