Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Comenius
Międzynarodowe Projekty w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej
Wpisany przez Barbara Kramek   
środa, 03 października 2012 20:23

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej już od wielu lat realizuje projekty wymiany międzynarodowej młodzieży w ramach programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”.

W naszym liceum zrealizowaliśmy ostatnio 3 międzynarodowe projekty z 16 szkołami partnerskimi z krajów takich jak m.in.: Cypr, Hiszpania, Turcja, Szwecja, Sardynia, Anglia, Francja, Bułgaria, Słowenia itd. Dostaliśmy łącznie dofinansowanie w wysokości 68 tysięcy euro, dzięki czemu w sumie odbyło się ponad 100 mobilności – wyjazdów zagranicznych uczniów i nauczycieli, z czego większość to były loty samolotem. Dzięki dofinansowaniu uczniowie mogli podróżować do innych krajów zupełnie bezpłatnie, a dla większości z nich była to pierwsza podróż zagraniczna i pierwszy lot.

Obecnie zakończyliśmy pracę nad projektem ‘Global Warming – Thinking Globally, Acting Locally’(„Globalne ocieplenie – myśl globalnie, działaj lokalnie”).

Więcej…
 
Uczniowie Marszałka we Francji
Wpisany przez A.Szubartowski   
niedziela, 10 czerwca 2012 19:43

W dniach 3–9 czerwca 2012 r. grupa młodzieży z naszego Liceum uczestniczyła w kolejnym Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży z kolegami z Francji i Niemiec w ramach projektu Comenius w malowniczej miejscowości Brioude we Francji. Tematem projektu jest globalne ocieplenie: ‘Global Warming - Thinking Globally, Acting Locally’.

Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja Wiśniewska, Joanna Zygas, Mariusz Gnypek, Maciej Komendarski, Brzyska Karolina, Kaja Cygan, Konrad Mazur, Albert Szubartowski i Jakub Walczak

Opiekę podczas wyjazdu sprawowali nauczyciele: Katarzyna Kramek, Jolanta Zarzycka oraz Barbara Kramek – szkolny koordynator projektu.

Więcej…
 
Podsumowanie Międzynarodowej Konferencji Klimatycznej w naszym liceum w Poniatowej
Wpisany przez Barbara Kramek   
piątek, 07 października 2011 15:53

W dniach 30 września – 7 października 2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Comenius: „Global Warming – Thinking Globally, Acting Locally” („Globale ocieplenie – myśl globalnie, działaj lokalnie”). Przez tydzień dwie grupy młodzieży z Francji i Niemiec oraz uczniowie naszego liceum wspólnie pracowali nad zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska i globalnym ociepleniem.

Więcej…
 
Międzynarodowa konferencja klimatyczna w Poniatowej
Wpisany przez Barbara Kramek   
czwartek, 29 września 2011 09:32

W dniach 30 września - 7 października 2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży w ramach projektu Comenius. Przyjadą dwie grupy uczniów: z Francji i Niemiec wraz z nauczycielami, łącznie około 25 osób.
Tematem naszego spotkanie będzie: "Global Warming - Thinking Globally, Acting Locally" (Globalne ocieplenie - myśl globalnie, działaj lokalnie).
Najważniejszą częścią spotkania będzie przygotowywana od miesięcy Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna, podczas której uczniowie liceum wspólnie z kolegami z Francji i Niemiec będą dyskutowali nad problemami związanymi z klimatem i środowiskiem naturalnym.
Oprócz prac projektowych przygotowywano wiele warsztatów tematycznych w różnych częściach Lubelszczyzny. Zaplanowano również spotkania z władzami miasta i powiatu.

Barbara Kramek - koordynator projektu

Harmonogram spotkania

 
Podróże po Europie uczniów Liceum w Poniatowej
Wpisany przez Barbara Kramek   
niedziela, 17 lipca 2011 14:59

Podróże po Europie uczniów Liceum w Poniatowej


Od kilku lat uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej – podróżują po Europie w ramach Programu “Uczenie się przez całe życie” Comenius.

Anglia

Włochy

Cypr

 

W roku 2008 nasze Liceum w Poniatowej rozpoczęło realizację 2 projektów wymiany międzynarodowej w ramach Programu “Uczenie się przez całe życie” Comenius.

Jeden projekt nosił tytuł: “Intercultural Dialogue through Music” – Dialog międzykulturowy poprzez muzykę. Drugi projekt był zatytułowany: „Historical Heritage As A Bridge To Intercultural Dialogue - „Dziedzictwo historyczne, jako most do dialogu międzykulturowego.”

Więcej…
 
Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży w naszym LO
Wpisany przez Barbara Kramek   
wtorek, 07 czerwca 2011 19:22

W dniach 30 września - 7 października 2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej odbędzie się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży w ramach projektu Comenius. Przyjadą dwie grupy uczniów: z Francji i Niemiec wraz z nauczycielami, łącznie około 25 osób.

Tematem naszego spotkania będzie: „Global Warming – Thinking Globally, Acting Locally” (Globalne ocieplenie – myśl globalnie, działaj lokalnie).

Młodzież będzie dyskutować na ważne dla nas wszystkich tematy w języku angielskim. Nasi goście będą mieszkać w rodzinach, przez co będzie więcej okazji do wspólnych rozmów i zadzierzgnięcia przyjaźni. Międzynarodowa współpraca jest doskonałym sposobem na przezwyciężanie własnej nieśmiałości, przełamywanie barier w kontaktach z innymi ludźmi oraz podnoszenie umiejętności językowych.

Zachęcamy do zaangażowania się w przygotowania do ich pobytu w naszym mieście. Najbardziej aktywni uczniowie z naszej szkoły pojadą bezpłatnie na następny wyjazd do Francji.

Barbara Kramek – koordynator projektu

 
Międzynarodowe spotkanie w Niemczech
Wpisany przez Barbara Kramek   
piątek, 18 marca 2011 14:11

Wspaniały Klimat Międzynarodowego Spotkania w Niemczech

W dniach 13 – 18 marca 2011 r. młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu Projektu Comenius pt: „Global Warming - Thinking Globally, Acting Locally” dotyczącym problemów związanych z klimatem i środowiskiem naturalnym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2