Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Edukacyjne
Projekt „Język angielski – Twoja szansa”
Wpisany przez Barbara Kramek   
środa, 11 stycznia 2012 12:14

Od czerwca 2011 roku Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej realizuje projekt „Język angielski – Twoja szansa”, którego uczestnikami są uczniowie liceum.

Autorką pomysłu jest nauczycielka języka angielskiego w poniatowskim liceum, Pani Barbara Kramek. Projekt realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Cele przedsięwzięcia to wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z gminy Poniatowa, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych.

Więcej…
 
Nowy projekt "Język angielski – Twoja szansa"
Wpisany przez D.Plandowska   
wtorek, 07 czerwca 2011 09:58

Od nowego roku szkolnego w naszym Liceum zaczynamy nowy Projekt zatytułowany: „Język angielski – Twoja szansa”.

W ramach Programu ENGLISH TEACHING wygraliśmy konkurs Small Grants organizowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności (Autor i Fundator Programu) oraz Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA (Realizator Programu).

Celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży oraz zwiększanie zainteresowania uczeniem się języka angielskiego. Projekt jest nastawiony na umożliwienie aktywnego kontaktu młodzieży z żywym językiem angielskim - poza regularnymi zajęciami szkolnymi.

Więcej…
 
VII edycja projektu Express Your Knowledge, AIESEC
Wpisany przez Barbara Kramek   
piątek, 08 kwietnia 2011 16:02

W dniach 3 - 8 kwietnia 2011 Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej gościło praktykantki z Chin i Gruzji w ramach Projektu „Express Your Knowledge” międzynarodowej organizacji AIESEC.

Liceum w Poniatowej cieszy się już długą tradycją kontaktów z zagranicą. W naszej szkole często mamy gości z różnych krajów, którzy prowadzą zajęcia interaktywne w języku angielskim.

Jesteśmy jedną z nielicznych szkół w Polsce, która po raz trzeci miała możliwość współpracy ze studentami AIESEC. Wcześniej, w ramach projektu „Peace – lekcja tolerancji” nasi uczniowie mogli spotkać się osobiście z młodzieżą m.in. z Malezji, Włoch, Niemiec, Ukrainy, Peru, Egiptu i Iranu.

Więcej…
 
Cudzoziemki w LO w Poniatowej
Wpisany przez D,Plandowska   
niedziela, 06 marca 2011 16:09

W dniach 4-8 kwiecień 2011 w naszej szkole będą gościły 2 studentki zza granicy. Przez tydzień będą prowadziły zajęcia w języku angielskim z uczniami LO.W ramach projektu Express Your Knowledge praktykantki przeprowadzą warsztaty dotyczące m.in. umiejętności miękkich i dialogu międzykulturowego. Projekt ma na celu dostarczenie uczniom nowych umiejętności językowych oraz zachęcenie ich do podejmowania działań związanych z rozwojem osobowości. Prowadzone warsztaty są formą kreatywnej i twórczej nauki, sprzyjającej poszerzaniu horyzontów, wiedzy o świecie oraz krzewieniu wrażliwości kulturowej wśród uczniów.

Poniżej znajduje się link do strony, na której można znaleźć informacje o projekcie i praktykantkach, które przybyły do Polski w ramach programu.
Możecie sami zadecydować które studentki chcielibyście gościć w naszej szkole. Zgłoszenia przyjmuje Pani Barbara Kramek - nauczyciel języka angielskiego i opiekun projektu w LO.

Praktykantki
O projekcie