Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

SZKTiR - aktualności

Od roku 2001 w szkole działa bardzo prężnie Szkolny Klub Techniki i Racjonalizacji zrzeszający młodzież interesującą się wynalazczością, kierunkami rozwoju techniki i organizacji pracy, inicjowaniem i organizowaniem giełd, wystaw i innych przedsięwzięć inspirujących twórczość techniczną.

Jednym z głównych zadań SzKTiR jest przygotowanie uczniów do Turnieju Wiedzy o Wynalazczości. Należy podkreślić, że młodzież skupiona w klubie w ciągu ostatnich lat odniosła bardzo duże sukcesy. Właściwie od początku istnienia członkowie klubu zajmują czołowe miejsca w turnieju  (na etapie wojewódzkim w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zawsze są w  ścisłej czołówce. Osiągają również znaczne sukcesy w finałach krajowych. 
Trud jaki wkładają w przygotowanie się do konkursu owocuje nie tylko satysfakcją, ale również indeksem na wyższe uczelnie techniczne. Dzięki odnoszonym sukcesom nasi absolwenci zdobyli swoją przepustkę na studia.

Opiekunem koła jest Pan Marek Wawrzyniak nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych.

Sukcesy

Członkowie & OlimpijczycyJakub, Kamil i Michał Finalistami ogólnokrajowymi OITiW 2020
Wpisany przez M. W.   
środa, 27 maja 2020 16:30

alt

Uczniowie technikum informatycznego Jakub Rosiński (T1a), Kamil Niezbecki (T2a) i Michał Pięta (T2a)  wzięli udział w bloku „A” – (Innowacje techniczne) Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w kategorii „U”- usprawnienie softwarowo – techniczne, opracowali projekt pt „Zmodernizowana szkoła online – ZS Poniatowa”. Projekt dotyczył opracowania wirtualnego środowiska dla działalności naszej szkoły. W eliminacjach okręgowych w Lublinie praca ta zajęła 1 miejsce, zakwalifikowana została do udziału w zawadach III stopnia. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości przy Polskim Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów  w Warszawie za wykonaną pracę nasi uczniowie uzyskali Tytuł Finalisty ogólnokrajowego Olimpiady. Tytuł ten zapewnia zwolnienie z egzaminu zawodowego/ potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, co jest traktowane równoznacznie z uzyskaniem 100% punktów z tej części egzaminu oraz możliwość przyjęcia na studia z pominięciem zasad postępowania kwalifikacyjnego na prawie wszystkie kierunki  techniczne na uczeniach wyższych.

 
 Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2020
Wpisany przez ZS Express $ M. W.   
czwartek, 07 maja 2020 14:45

Pierwsze miejsce naszych uczniów w OITiW  blok „Innowacje Techniczne”.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Brali oni udział w dwóch blokach tematycznych: bloku „A”- Innowacje techniczne, i bloku „B” – Wynalazczość.  Uczniowie technikum informatycznego Jakub Rosiński (T1a), Kamil Niezbecki (T2a) i Michał Pięta (T2a) opracowali projekt kategorii „U”- usprawnienie software’owo-techniczne pt „Zmodernizowana szkoła online – ZS Poniatowa”. Projekt dotyczył opracowania wirtualnego środowiska dla działalności naszej szkoły. Chłopcy od zera zaprojektowali, stworzyli oraz oddali do użytku serwer-szkołę, wraz z podziałem na klasy oraz innymi udogodnieniami. Pozwala on sprawnie funkcjonować całej szkolnej społeczności, nawet w tak kryzysowej sytuacji.

Komisja Okręgowej przy Wojewódzkim Klubie Techniki i Racjonalizacji w Lublinie doceniła pracę zespołu przyznając 1 miejsce w kategorii usprawnień software’owo-technicznych, uczniowie otrzymali tytuł Laureata Okręgowego Olimpiady, oraz tytuł Finalisty ogólnokrajowego Olimpiady.

W bloku „Wynalazczość” uczestniczyli uczniowie Julia Radzik (T1ab), Michał Kuś (T1a), oraz Szymon Dec (T1ab).

Więcej…
 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Wpisany przez M. Wawrzyniak   
wtorek, 10 grudnia 2019 17:42

"Powiedz mi, a zapomnę, Pokaż mi, a zapamiętam, Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" – Konfucjusz

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbywa się kolejna edycja Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości. OITiW  to interdyscyplinarna olimpiada szkolna sprawdzająca kompetencje uczniów z zakresu innowacji i techniki.  Finał pisemny wyłaniający trzech reprezentantów naszej szkoły, którzy wezmą udział w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się 6 grudnia 2019. W rywalizacji szkolnej OITiW 2019/2020 wzięło udział 8 uczniów z naszej szkoły.  Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Radzik Julia, Dec Szymon i Michał Kuś. Osoby te będą reprezentować ZS Poniatowa na eliminacjach okręgowych w Lublinie które odbędą się na początku kwietnia 2019. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.

 
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Wpisany przez Marek Wawrzyniak   
wtorek, 12 listopada 2019 07:29

 

Wszyscy zainteresowani udziałem w Olimpiadzie Innowacji Technicznych  i Wynalazczości proszeni są o zgłoszenie do p. M. Wawrzyniaka do dnia 15 listopada 2019 (piątek).

 
Kolejny sukces Kacpra Bigosa
Wpisany przez Marek Wawrzyniak   
poniedziałek, 03 czerwca 2019 16:28

Kacper Bigos uczeń ZS Poniatowej uzyskał po raz trzeci tytuł Laureata Olimpiady zajmując  II miejsce w  Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Koszalinie.

Nasz   uczeń  wraz z Wojciechem Ciszewskim ( XXI LO z Lublina) i Hanną Kołodyńską (XXI LO z Lublina) reprezentowali Okręg Lubelski w finale ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Opiekunem drużyny  był mgr inż. Marek Wawrzyniak. Tegoroczny finał ogólnopolski Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbył się w dniach 31 maja do 2 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. W tym roku szkolnym w zmaganiach wzięło udział 28 trzyosobowych zespołów (84 uczniów). Uczniowie rywalizowali kolejno  w eliminacjach pisemnych i ustnych. W klasyfikacji indywidualnej Kacper Bigos zajął miejsce II uzyskał Tytuł Laureata Olimpiady, zaś nasza drużyna zajęła miejsce IV w klasyfikacji drużynowej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6