Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

SZKTiR - aktualności

Od roku 2001 w szkole działa bardzo prężnie Szkolny Klub Techniki i Racjonalizacji zrzeszający młodzież interesującą się wynalazczością, kierunkami rozwoju techniki i organizacji pracy, inicjowaniem i organizowaniem giełd, wystaw i innych przedsięwzięć inspirujących twórczość techniczną.

Jednym z głównych zadań SzKTiR jest przygotowanie uczniów do Turnieju Wiedzy o Wynalazczości. Należy podkreślić, że młodzież skupiona w klubie w ciągu ostatnich lat odniosła bardzo duże sukcesy. Właściwie od początku istnienia członkowie klubu zajmują czołowe miejsca w turnieju  (na etapie wojewódzkim w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zawsze są w  ścisłej czołówce. Osiągają również znaczne sukcesy w finałach krajowych. 
Trud jaki wkładają w przygotowanie się do konkursu owocuje nie tylko satysfakcją, ale również indeksem na wyższe uczelnie techniczne. Dzięki odnoszonym sukcesom nasi absolwenci zdobyli swoją przepustkę na studia.

Opiekunem koła jest Pan Marek Wawrzyniak nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych.

Sukcesy

Członkowie & OlimpijczycyOlimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Zespole Szkół w Poniatowej
Wpisany przez BW   
środa, 07 czerwca 2017 15:04

Nasi uczniowie wśród najlepszych

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Zespole Szkół w Poniatowej

16 marca w Zespole Szkół odbyły się OkręgoweEliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B „Wynalazczość”. 23 maja w Centrum Kultury Promocji i Turystyki uczestnicy i zaproszeni goście spotkali się na uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród zwycięzcom.  Olimpiada organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. W skład KomitetuHonorowegoweszli: Komisja Europejska, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Patentowy RP, Lubelski KuratorOświaty - Pani Teresa Misiuk, Marszałek Województwa Lubelskiego - Pan Sławomir Sosnowski, Wschodni Klaster Obróbki Metali oraz Starosta Opolski – Pan Zenon Rodzik i Burmistrz Poniatowej – Pan Zygmunt Wyroślak. Patronat medialny uroczystości objęło Polskie Radio Lublin, Dziennik Wschodni oraz Przegląd Regionalny.

Więcej…
 
Okręgowe Eliminacje Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Zespole Szkół w Poniatowej
Wpisany przez BW   
środa, 22 marca 2017 10:38

Tegoroczna Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości dla naszej szkoły była edycją szczególną. Drużyna z Zespołu Szkół w Poniatowej uczestniczyła już po raz 20 w rywalizacji szkół średnich. Olimpiada organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Patronat honorowy nad Olimpiadą objął Starosta Opolski – Pan Zenon Rodzik i Burmistrz Poniatowej – Pan Zygmunt Wyroślak.

Podczas Olimpiady organizatorów z ramienia PZSWiR reprezentował Pan Dyrektor Stanisław Janowczyk oraz Panie Monika Wojtowska i Beata Rymarska. W skład komisji weszli:  Panowie  Adama Bogacz i Zbigniew Gawski - rzecznicy patentowi oraz Pani Bożenna Jedlińska - starszy wizytator Wydziału Edukacji Specjalnej i Wspomagania Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Więcej…
 
Wyniki Eliminacji Okręgowych OITiW w Poniatowej edycja 2016/2017
Wpisany przez M.W.   
poniedziałek, 20 marca 2017 12:29

Kacper laureatem okręgowym  Olimpiady w Poniatowej.
Miejsce drugie w klasyfikacji drużynowej ZS z Poniatowej.
ZS Poniatowa najlepszy wśród  Techników okręgu Lublin OITiW.

W czwartek 16 marca 2017 roku w Zespole Szkół w Poniatowej odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B Wynalazczość. W eliminacjach wzięło udział 36 uczniów reprezentujących 12 szkół z okręgu lubelskiego.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum:
1. Kacper Bigos
2. Kamil Lasota
3. Tomasz Nagrodzki
Opiekunem drużyny był mgr inż. Marek Wawrzyniak.

Więcej…
 
Tomek Finalistą OITiW
Wpisany przez MWawrzyniak   
niedziela, 12 czerwca 2016 15:36

Tomek Nagrodzki Finalistą etapu centralnego III stopnia OITiW w Koszalinie

W roku szkolnym 2015/2016 miejscem organizacji etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości było II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. W trzydniowych (od 10 do 12 czerwca) zmaganiach brało  udział 27 zespołów po 3 uczniów z całej Polski- najlepsi z najlepszych. Wśród reprezentacji okręgu Lublin znalazł się  uczeń Technikum ZS Poniatowa Tomasz Nagrodzki. Tomek uzyskał tytuł FINALISTY OLIMPIADY WIEDZY INNOWACJI TECHNICZNYCH i WYNALAZCZOŚCI w 2016 roku. Otrzymał zaświadczenie upoważniające do zwolnienia z pisemnej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, co jest traktowane równoznaczne z uzyskaniem 100% punktów z tej części egzaminu oraz możliwość przyjęcia na studia z pominięciem zasad postępowania kwalifikacyjnego na  prawie wszystkie kierunki techniczne na uczeniach w Polsce.

 

Więcej…
 
Podsumowanie etapu okręgowego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Wpisany przez MWawrzyniak   
czwartek, 19 maja 2016 20:24

Uroczyste podsumowanie eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości odbyło się 18 maja w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Organizatorem jest Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji. W podsumowaniu wzięli udział uczestnicy olimpiady wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół, przedstawiciele patronów tegorocznej edycji. Podczas podsumowania zostały wręczone dyplomy, puchary i nagrody dla najlepszych uczestników. W klasyfikacji indywidualnej miejsce II zajął Tomasz Nagrodzki, otrzymał puchar, telefon oraz dyplom uznania. Tomek znalazł się wśród trzech laureatów Olimpiady, weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 10 czerwca w Koszalinie. Drużyna ZS Poniatowa w składzie- Tomasz Nagrodzki, Kacper Bigos i Kamil Lasota, zajęła miejsce II, otrzymała dyplom uznania.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6