Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

SZKTiR - aktualności

Od roku 2001 w szkole działa bardzo prężnie Szkolny Klub Techniki i Racjonalizacji zrzeszający młodzież interesującą się wynalazczością, kierunkami rozwoju techniki i organizacji pracy, inicjowaniem i organizowaniem giełd, wystaw i innych przedsięwzięć inspirujących twórczość techniczną.

Jednym z głównych zadań SzKTiR jest przygotowanie uczniów do Turnieju Wiedzy o Wynalazczości. Należy podkreślić, że młodzież skupiona w klubie w ciągu ostatnich lat odniosła bardzo duże sukcesy. Właściwie od początku istnienia członkowie klubu zajmują czołowe miejsca w turnieju  (na etapie wojewódzkim w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej zawsze są w  ścisłej czołówce. Osiągają również znaczne sukcesy w finałach krajowych. 
Trud jaki wkładają w przygotowanie się do konkursu owocuje nie tylko satysfakcją, ale również indeksem na wyższe uczelnie techniczne. Dzięki odnoszonym sukcesom nasi absolwenci zdobyli swoją przepustkę na studia.

Opiekunem koła jest Pan Marek Wawrzyniak nauczyciel przedmiotów elektronicznych i informatycznych.

Sukcesy

Członkowie & OlimpijczycyZS Poniatowa najlepszy wśród Techników okręgu Lublin OITiW
Wpisany przez MWawrzyniak   
piątek, 11 marca 2016 09:48

ZS Poniatowa najlepszy wśród  Techników okręgu Lublin OITiW

Tomek laureatem okręgowym  Olimpiady w Lublinie

Miejsce drugie w klasyfikacji drużynowej ZS z Poniatowej

Eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Lublin edycja 2015_2016

W dniu 9 marca 2016 w siedzibie WKTiR w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe OITiW (Blok B - Wynalazczość). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum:

1. Kacper Bigos

2. Kamil Lasota

3. Tomasz Nagrodzki

W tegorocznych eliminacjach okręgowych udział wzięło 15 trzy osobowych drużyn.

Więcej…
 
Sukces ZS Poniatowa
Wpisany przez MWawrzyniak   
środa, 09 marca 2016 23:39

Tomek laureatem okręgowym OIiW. Miejsce drugie w klasyfikacji drużynowej ZS z Poniatowej Eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w Lublinie edycja 2015_2016 W dniu 9 marca 2016 w siedzibie WKTiR w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe OITiW (Blok B - Wynalazczość).  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum- Kacper Bigos, Kamil Lasota, Tomasz Nagrodzki W tegorocznych eliminacjach okręgowych udział wzięło 15 trzy osobowych drużyn. Laureaci  zespołowi miejsce I Zespół Szkół Ogólnokształcących nr2 Puławy miejsce II Zespół Szkół Poniatowa miejsce III       XXI Liceum Ogółnokształcące Lublin

Laureaci okręgowi OITiW w Lublinie miejsce I Steczkowska Patrycja  XXI LO Lublin miejsce II    Nagrodzki Tomasz   ZS Poniatowa miejsce III Urbankiewicz Patrycja ZS nr1 Lublin

Laureaci wezmą udział w Finale Ogólnopolskim Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B -  który odbędzie się w dniach 10 - 12 czerwca 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Koszalinie.

Miejsce w klasyfikacji zespołowej jest sukcesem naszej drużyny, jest najwyższym wśród Techników w całym okręgu Lubelskim

 
OITiW
Wpisany przez MW   
piątek, 06 listopada 2015 17:28

Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja OITiW. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem (uczniowie Liceum i Technikum) proszone są o zgłoszenie do p. Marka Wawrzyniaka do dnia 12 listopada 2015.

 

Celem Olimpiady jest zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, ze szczególnym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacja twórczego myślenia, edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym. Ze względu na interdyscyplinarny charakter Olimpiady należy podkreślić, że opracowywanie innowacyjnych projektów wiąże się z rozwojem i utrwaleniem wiedzy uczestnika na wielu płaszczyznach. Olimpiada rozwija pasję i kształtuje podnosząc aktywność poznawczą młodzieży przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia.

 
Sukces uczniów Technikum Zespołu Szkół w Poniatowej w ogólnopolskim finale 39 edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości
Wpisany przez MWawrzyniak   
wtorek, 04 czerwca 2013 18:26

Mariusz Pyda laureatem etapu centralnego III stopnia OWoW

Reprezentacja uczniów z Technikum w Poniatowej  w składzie: Agnieszka Piwko, Mariusz Pyda, Piotr Szymański drużynowo zajęła miejsce IX, co ich plasuje w ścisłej  czołówce tegorocznych finalistów Olimpiady.

 

Więcej…
 
Kolejne zwycięstwo uczniów Technikum w Poniatowej
Wpisany przez MWawrzyniak   
sobota, 04 maja 2013 10:39

Po raz kolejny drużyna  Technikum im. E. Kwiatkowskiego w Poniatowej, wygrała rywalizację zespołową i indywidualną w OLIMPIADZIE WIEDZY o WYNALAZCZOŚCI podczas  eliminacji okręgowych w Lublinie.

W dniu 22 kwietnia  br. w siedzibie WKTiR w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XXXIX edycji olimpiady i wręczenie nagród.

 

 

Klasyfikacja zespołowa

  • 1 miejsce -  Technikum im. E. Kwiatkowskiego w Poniatowej
  • 2 miejsce-  XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w  Lublinie
  • 3 miejsce -  Zespół Szkół Nr 1 im. W Grabskiego w  Lublinie

W klasyfikacji indywidualnej trzy pierwsze miejsca zdobyli uczniowie  Technikum w Poniatowej.

  • 1 miejsce - Mariusz Pyda otrzymał dyplom oraz nagrodę główną w postaci skutera,
  • 2 miejsce - Agnieszka Piwko otrzymała dyplom, nagrodę pieniężną oraz zegarek,
  • 3 miejsce - Piotr Szymański otrzymał dyplom, nagrodę pieniężną oraz zegarek.

Wyżej wymienieni laureaci  będą  reprezentować okręg lubelski podczas finału ogólnopolskiego OWoW, który odbędzie się w dniach 31 maja-2 czerwca  2013 r.  w Koszalinie.

Opiekunem reprezentacji będzie mgr inż. Marek Wawrzyniak.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6