Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wolontariat - aktualności

Wieloletnią tradycją ZST jest praca młodzieży i ich opiekunów nauczycieli na rzecz środowiska.  Poświęcają oni swój wolny czas, aby pomagać Tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Wielu na pewno jeszcze pamięta wspaniałe bale karnawałowe dla dzieci niepełnosprawnych i dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej. Wolontariusze z ZST od lat współpracują ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Są gotowi pomagać w każdej imprezie organizowanej dla dzieci.

W roku 2009 powstało Szkolne Koło Wolontariatu "Słoneczko" , które bierze czynny udział w pracy z potrzebującymi pomocy.

Uwieńczeniem tej wieloletniej działalności było wyróżnienie, jakie szkoła otrzymała podczas Gali Wolontariat 2009, która odbyła się w Kraśniku.

Tutaj znajdziecie tylko niektóre, te bardziej "widowiskowe" akcje wolontariuszy z ZST. Tak naprawdę pomoc innym często odbywa się w ciszy, bez błysku fleszy aparatów fotograficznych.

Akcje z poprzednich lat znajdziesz w Działaności

Wolontariusze
29 Finał WOŚP
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 08 lutego 2021 15:45

Mimo pandemii i mrozu  nasi wolontariusze, jak co roku, wzięli udział w zbiórce ulicznej podczas 29 Finału WOŚP. W tym roku zbieraliśmy fundusze na  dziecięcą laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Mroźna pogoda nie odstraszyła wolontariuszy z ZS, którzy tradycyjnie stanowili najliczniejszą, bo 33 osobową, grupę osób pełniących dyżury podczas niedzielnego kwestowania.

Czas pandemii nie sprzyja spotkaniom i wspólnym spacerom, dlatego też znacznie mniej ludzi można było spotkać na mieście. Na szczęście na mieszkańców Poniatowej możemy liczyć w każdej prowadzonej akcji charytatywnej.  Dzięki temu udało nam się zebrać całkiem ładną kwotę – 6510,58 złotych.

Bardzo dziękujemy ofiarodawcom za  hojność i „ciepłe” słowa, które rozgrzewały nas, mimo dotkliwego zimna. Taki odbiór społeczny jest zachętą do udziału w kolejnych, podobnych akcjach. I oczywiście liczymy na to, że grono naszych szkolnych wolontariuszy będą zasilali następni uczniowie.

 
Pomagamy!
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 15 grudnia 2020 20:57

Szerząca się w naszej szkole od wielu lat idea pomagania i w tym roku znalazła realne potwierdzenie. Postanowiliśmy jako pracownicy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” pomóc rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.

Było to działanie na szeroką skalę, bo wspólnie z nami dołączyło do pomocy wiele osób prywatnych, lokalni przedsiębiorcy (firma „Probatus”,  Max Elektro Wosik, sklep papierniczy Państwa Baranów, "Lech-But" Sklep Obuwniczy Leszek Hulak),  sąsiednie szkoły i jednostki ochotniczych straży pożarnych. Dzięki hojności tak dużej liczby osób zapewniliśmy wiele potrzeb „naszej” rodziny.

Okazuje się, że pomimo tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji (COVID-19) nadal jest wiele ludzi o otwartych sercach, dla których pomaganie to nie obowiązek, a radość dzielenia się z innymi.

Dziękujemy wszystkim za wspólne działanie!

 
Razem dla Pawła
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:39

Wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej prowadzimy zbiórkę pieniędzy na leczenie ucznia klasy pierwszej technikum Zespołu Szkół.

Paweł od kilku lat walczy z chorobą nowotworową.

W naszej szkole zbiórka będzie prowadzona

w dniach 13 - 17 lutego

(od czwartku do poniedziałku).

Bardzo prosimy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję na tak ważny cel, jakim jest  ratowanie życia naszego ucznia.

 
28 Finał WOŚP
Wpisany przez Pedagog   
środa, 22 stycznia 2020 15:03

W tym roku  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „zagrała” w niedzielę 12 stycznia.  Był to już 28. Finał tej charytatywnej akcji, która jest prowadzona nie tylko w Polsce. Tegoroczna zbiórka pod  hasłem  „Wiatr w żagle” była prowadzona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Zebrane  środki mają być przeznaczone na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji (chirurgia ogólna, kardiochirurgia, neurochirurgia).Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej.

Więcej…
 
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 05 grudnia 2019 10:17

Sobota 23 listopada była dniem uśmiechu i życzliwości. Ci, którzy wkładali do koszyków wolontariuszy zakupione produkty spożywcze, okazywali ogromną wrażliwość na sytuację materialną innych osób.  Wolontariusze odwzajemniali ten miły gest naklejkami z uśmiechniętym słoneczkiem., które symbolicznie oznacza uśmiech dziecka.

Bo właśnie ta Ogólnokrajowa Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” jest organizowana głównie z myślą o dzieciach.  Jest to wyjątkowy przedświąteczny czas i byłoby miło, gdyby wszystkie dzieci mogły otrzymać nawet najmniejszy prezent.  Dlatego wolontariusze z naszej szkoły tak chętnie uczestniczą w tej corocznej akcji. O wrażliwości młodzieży świadczy ich ogromne zaangażowanie i bardzo liczny udział-  14 wolontariuszy i 48 przyjaciół akcji.  Jesteśmy dumni z postawy naszych wychowanków. Bardzo dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5