Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Klub HDK

Od lat  uczniowie  Zespołu Szkół Technicznych niosą pomoc innym, oddając honorowo krew. W roku 2007 po raz pierwszy jako szkoła wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Na początku, oczywiście z odrobiną niepewności, czy pomysł przyniesie oczekiwane rezultaty. Okazało się, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i nie straszne im było zetknięcie się z igłą i strzykawką. Gratulujemy wszystkim odwagi

Dzięki współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pełnoletni uczniowie naszej szkoły mogli oddawać ten drogocenny lek. Od tej pory stali się oni honorowymi dawcami krwi. Do wzięcia udziału w kolejnych akcjach nie trzeba było namawiać nikogo. Wręcz przeciwnie, nawet młodsi uczniowie chcieli uczestniczyć w akcjach. 

W roku 2009 w ZST powstał Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi,  jako filia Klubu HDK Polskiego Czerwonego Krzyża przy PGK w Poniatowej.

Postawa naszych uczniów - Honorowych Dawców Krwi jest godna naśladowania i z pewnością znajdzie w w kolejnych latach następców wśród młodszych kolegów i koleżanek.
PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWOREM KRWI
Wpisany przez Pedagog   
niedziela, 20 października 2019 23:00

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI

Z NOWOTWOREM KRWI

 

Po raz piąty w naszej szkole będzie organizowany Dzień Dawcy Szpiku w ramach akcji LUBELSKA #KOMÓRKOMANIA.

W tym roku rejestracja potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się 23 października w dwóch punktach:

- w Zespole Szkół w Poniatowej (ul Fabryczna 16 c) w godz. 10:00 - 14:00 (pokój nr 38)

- w Przedszkolu Miejskim w Poniatowej w godz. 14.00 :16:00

Zapraszamy nie tylko uczniów, ale wszystkie osoby, które poprzez swój dar szpiku mogą uratować życie innym.

Pomóc może każdy w różny sposób: rejestrując się w bazie, wspomagając finansowo Fundację DKMS, informując o akcji rodziców i znajomych.

 
Uwaga! Kolejna akcja HDK
Wpisany przez BW   
sobota, 17 lutego 2018 12:40

Dnia 20.02.2018 roku (wtorek) w godz. 09:00 - 12:00 w Zespole Szkół w Poniatowej (ul. Fabryczna 16c) Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SPZOZ zaprasza na pobór krwi. Po raz kolejny akcję organizuje Klub HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim . Akcja skierowana jest nie tylko do uczniów ZS, ale i honorowych dawców spoza szkoły.

Przypominam, że krew może oddać osoba:

  • pełnoletnia do 60 roku życia, jeśli oddaje ją pierwszy raz, jeśli kolejny - do 65 roku życia
  • ważąca minimum 50 kg
  • która nigdy nie chorowała na wirusowe zapalenie wątroby
  • niechorująca na żadną chorobę przewlekłą - cukrzycę, astmę, choroby układu krążenia. Ci, którzy mają problemy z bardzo niskim ciśnieniem, nie zostaną dawcami
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziła żadnych zabiegów chirurgicznych, nawet takich, jak drobna rana głowy czy nogi, którą należało zszyć
  • która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego tatuażu, przekłucia uszu i innych części ciała
  • która w ostatnim czasie nie przechodziła szczepień ochronnych, a aktualnie nie przyjmuje żadnych leków i ostatnio ich nie brała.
Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłaszanie się do Pani Tatiany Rodzik.
 
Akcja HDK z dnia 9.03.2017
Wpisany przez BW   
niedziela, 19 marca 2017 22:55

Kolejna akcja HDK w naszej szkole zakończona sukcesem. Tym razem krew oddało 22 dawców, co pozwoliło pozyskać 10 l tego cennego leku. Pracownicy z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZO, jak zawsze akcję przeprowadzili bardzo sprawnie. Dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy wszystkim dawcom, którzy wzięli udział w akcji, odpowiadając na apel organizatora, prezesa Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, st. sekc. Stanisława Kamelę.

 
Akcja HDK z dnia 15.09.2016
Wpisany przez BW   
piątek, 16 września 2016 12:17

W tym roku szkolnym akcję  HDK rozpoczęliśmy 15 września. Tym razem krew oddało 29 dawców, co pozwoliło pozyskać 13 l tego cennego leku. Dzięki pracownikom z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZO akcja przebiegała bardzo sprawnie. Dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy wszystkim dawcom (nie tylko uczniom i absolwentom), którzy wzięli udział w akcji, odpowiadając na apel organizatora, prezesa Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, st. sekc. Stanisława Kameli.

 
Akcja HDK z dnia 15.04.2016
Wpisany przez BW   
sobota, 16 kwietnia 2016 15:15

Tym razem w  akcji HDK krew oddało 36 honorowych dawców. Łącznie pobrano około 15 l krwi. Akcja przebiegała bez zakłóceń. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podzielić tak bardzo cennym lekiem z potrzebującymi. Podziękowania kierujemy również do  prezesa Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, st. sekc. Stanisława Kameli oraz zespołu z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ za sprawnie przeprowadzoną akcję.

 
Akcja HDK z dnia 15.12.2015
Wpisany przez BW   
wtorek, 15 grudnia 2015 15:15

W kolejnej akcji HDK krew oddało 19 honorowych dawców. Łącznie pobrano ponad 8 l krwi. Akcja przebiegała bez zakłóceń. Byli dawcy, którzy krew oddawali po raz pierwszy i mimo, że niektórym zrobiło się trochę słabo i byli bardzo bladzi, zapewniali, że  nie po raz ostatni odpowiedzą na apel Klubu HDK.  Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się podzielić tak bardzo cennym lekiem z potrzebującymi. Podziękowania kierujemy również do  prezesa Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, st. sekc. Stanisława Kameli oraz zespołu z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ za sprawnie przeprowadzoną akcję.

 
Akcja HDK z dnia 17.09.2015
Wpisany przez BW & AK   
wtorek, 22 września 2015 08:15

W kolejnej akcji HDK krew oddało 22 honorowych dawców, chociaż chętnych było dużo więcej. Łącznie pobrano około 10 l krwi. Akcja przebiegała bez zakłóceń. Dla młodych dawców nie straszna była nawet pogoda - było bardzo upalnie. Dodatkowy wiatrak i lekki przeciąg studziły emocje uczniów i temperaturę w pomieszczeniu. Dziękujemy organizatorom Klubowi HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, zespołowi z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ za sprawnie przeprowadzoną akcje,  Dawcom z ZS za jeden z najcenniejszych darów jakim jest krew.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3