Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

"Mała ojczyzna-wspólna sprawa"

Od wielu nasza szkoła współpracuje z wolontariatem studenckim Projektor. Owocem tej współpracy są liczne projekty realizowane przy udziale młodzieży z ZS, ale nie tylko. Były i takie gdzie do realizacji włączyli się wolontariusze z Projektora, z naszej szkoły , a także osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, ale najbardziej utkwiły w pamięci projekty: Graffiti, Kryminalistyka, Wspólna scena, Wspólna sztafeta.

W roku szkolnym 2014-2015 czeka nas kolejny duży projekt "Mała Ojczyzna Wspólna Sprawa" realizowany podczas warsztatów i edukacyjnej gry terenowej.

Mamy nadzieję, że nowy projekt będzie dla uczniów doskonałą formą do pogłębiania swojej wiedzy i rozwoju różnych umiejętności. Zapraszamy do śledzenia relacji, które będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły po każdych przeprowadzonych zajęciach.

Regulamin projektu

Informacja prasowa Projektora
Pierwsze koty za płoty
Wpisany przez Gabriela B. & Eliza O.   
środa, 22 października 2014 09:38

Uwaga, nowe fotografie z warsztatów II

Od 16.10.2014r w naszej szkole rozpoczęła się realizacja projektu „Mała ojczyzna- wspólna sprawa”. W warsztatach, które prowadziły studentki trzeciego roku psychologii wzięła udział cała nasza klasa tzn. klasa LO2. To były nasze pierwsze zajęcia, które składały się przede wszystkim z różnorodnych zabaw integracyjnych. Był to czas na wzajemne poznanie się, na generowanie nowych pomysłów, a także na planowanie kolejnych spotkań. Mimo iż nie do końca mogliśmy się odnaleźć w nowej sytuacji (zajęcia miały zupełnie inny charakter niż typowe lekcje szkolne) liczymy, że tematyka kolejnych warsztatów bardziej nas zainteresuje, a osoby, które je  przeprowadzą zachęcą wszystkich do większego zaangażowania.

 
Mała ojczyzna- wspólna sprawa
Wpisany przez Pedagog   
czwartek, 16 października 2014 12:58

Dzięki współpracy z wolontariatem studenckim „Projektor” od 16.10.2014r. w naszej szkole jest realizowany projekt składający się z zajęć warsztatowych i edukacyjnej gry terenowej. „Mała ojczyzna- wspólna sprawa”, to tytuł nowego projektu, którego celem jest zwiększenie aktywności lokalnej młodzieży, a przede wszystkim przygotowanie ich do świadomego udziału w życiu społecznym najbliższego otoczenia. Podczas warsztatów nasi uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę na temat Ojczyzny (a zwłaszcza na temat podziału władzy w państwie, hierarchii, budżecie państwa oraz lokalnych społeczności), przeprowadzać symulację wyborów do rady miasta, pisać projekty zmian w naszej miejscowości. Natomiast podczas warsztatów sprawdzą w praktyce przydatność zdobytej wiedzy teoretycznej i swoje umiejętności komunikacyjne.

Mamy nadzieję, że zarówno warsztaty jak i gra będą dla uczniów doskonałą formą do pogłębiania swojej wiedzy i rozwoju różnych umiejętności. Zapraszamy do śledzenia relacji, które będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły po każdych przeprowadzonych zajęciach.