Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Twórczość uczniów
Próby literackie nastolatki
Wpisany przez BW   
czwartek, 08 października 2015 20:19

Marta Stawiarska uczennica klasy 2 LO jako jedna z pierwszych odważyła się na naszej stronie w zakładce "Twórczość uczniów" opublikować swoją powieść. Historię Marty prezentujemy w  oczęściach, które regularnie będą pojawiały się na stronie szkoły. Już od dzisiaj, w każdy poniedziałek pojawi się na naszej stronie kolejny odcinek.

 

A oto jak Marta pisze o sobie:

Czytać lubiłam od zawsze. Często pisałam swoje wersje historii, które wpadły mi w ręce. Zwykle były to jednak króciutkie opowiadania. Pewnego dnia przeczytałam coś, co całkowicie zmieniło moje życie.

Była to książka Eleanor Porter pt. „Pollyanna”. Zaintrygowała mnie główna bohaterka i jej „gra w radość”, którą zarażała wszystkich dookoła. Chciałam stworzyć postać jej podobną, współczesną kontynuatorkę tej „zabawy”.

Moja powieść "Ja nigdy nie zaznam szczęścia" opowiada o 13-letniej Kate Mervelson. Dziewczyna całe swoje życie spędziła w domu dziecka. Zostaje z niego zabrana przez swoją ciotkę Elaine. Uznaje to za szansę na znalezienie biologicznych rodziców.

Zapraszam do zapoznania się z moją twórczością.

 

Zachęcamy również innych uczniów do wykorzystania strony www szkoły jako platformy do prezentacji swojej twórczości. Zainteresowanych proszę o kontakt - B.Wyroślak.

powieść w odcinkach
 
Moją pasją jest malarstwo
Wpisany przez BW   
czwartek, 09 kwietnia 2015 07:11

Tak mówi o swoich zainteresowaniach Edyta Zdun - absolwentka (2014-2015) technikum o specjalności technik informatyk w Zespole Szkół  w Poniatowej. Edyta od najmłodszych lat lubiła rysować. Swój talent i umiejętności rozwija samodzielnie i chociaż nigdy nie brała lekcji  rysunku,  zebrała już pokaźną kolekcję swoich prac.

W marcu 2015 roku w bibliotece w Poniatowej mieliśmy okazję zobaczyć wystawę aktów kobiecych wykonanych węglem przez Edytę.

Zachęcam również do przeczytania wywiadu z Edytą, który przeprowadziła jej koleżanka Elwira Solis. Wywiad został opublikowany w 2 numerze gazetki szkolnej „Podławek” w 2013 roku.

wywiad