Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Koło mechatroniczne - aktualności

Koło mechatroniczne w Zespole Szkół istnieje  od 2012 roku, kiedy to dzięki funduszom pozyskanym w ramach unijnego projektu „Równe Szanse – lepsze możliwości” zostały zakupione zestawy konstrukcyjne LEGO. Koło prowadzi Pan Krzysztof Woźniak nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Zajęcia z robotyki to połączenie mechaniki, informatyki, elektroniki i jednocześnie świetna zabawa.

Celem jest pokazanie, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Zadania konstrukcyjne wykonywane przez uczniów pozwalają poznać zasady budowania konstrukcji mechanicznych oraz wykorzystania elementów aktywnych (np. silniczki, czujniki) do konstruowania modeli o cechach robotów.

 


 Galeria skonstruowanych robotów

rok 2013
 
Pokazy robotów z ZS
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 19 października 2015 11:36

Pokazy modeli robotów konstruowanych i programowanych na zajęciach z mechatroniki w Zespole Szkół cieszą się coraz większa popularnością w środowisku. We wrześniu uczniowie (Tomek Nagrodzki, Kacper Grudzień i Dawid Sola) wraz z opiekunem Panem Krzysztofem Woźniakiem zaprezentowali roboty na pikniku rodzinnym organizowanym przez Zakład „Nałęczowianka”. Mimo wielu atrakcji zainteresowanie pokazem uczniów z ZS było duże. Młodzi konstruktorzy  nie tylko prezentowali możliwości maszyn, ale zainteresowanym wyjaśniali również jak można zbudować i zaprogramować  robota. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Koła Mechatronicznego w Zespole Szkół oraz fotografiami konstruowanych robotów.

 
Poczatki koła mechatronicznego
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 11 lutego 2013 16:18

Prezentujemy jedne z pierwszych zajęć koła mechatronicznego podczas trwania projektu „Równe Szanse – lepsze możliwości”

Tysiące drobnych klocków LEGO wcale nie ułatwiły zadania młodym konstruktorom podczas składania robotów. Bez instrukcji wyświetlonej na ekranie monitora nie poradziłby sobie nawet pan Krzysztof Woźniak – opiekun koła, który udzielał cennych rad i pomagał w najbardziej skomplikowanych konstrukcjach. A to dopiero początek. Po zbudowaniu robota trzeba go będzie zaprogramować. To wielkie wyzwanie dla przyszłych informatyków.