Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Projekt „Aktywator Młodzieżowy”
Aktywnie, więc zdrowo
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 07 marca 2017 08:09

W piątek 24 lutego znów gościliśmy w Gimnazjum w Poniatowej. Uczennice z klasy drugiej LO, Dominika i Marta, przygotowały dla swoich młodszych koleżanek zajęcia fitness. To było ostatnie zadanie zrealizowane w ramach projektu  „Aktywator Młodzieżowy”. Dziewczęta z gimnazjum chętnie ćwiczyły pod kierunkiem młodych „instruktorek”, zwłaszcza że Dominika i Marta dobrały odpowiednią muzykę do przygotowanych zestawów ćwiczeń. Mamy nadzieję, że przedstawiona propozycja zajęć zachęci koleżanki z gimnazjum do samodzielnych ćwiczeń w domu.

Wolontariusze z ZS poprzez wykonanie zadań zawartych w schemacie projektu (konkurs plakatowy „Jedz warzywa i owoce, one maja supermoce”, zajęcia fitness) chcieli zachęcić młodzież gimnazjalną do kształtowania właściwych nawyków żywieniowych i większej aktywności fizycznej. Mamy nadzieję, że cel chociaż w części został osiągnięty i na efekty, zwłaszcza te wizualne, nie trzeba będzie długo czekać. Wiosna tuż, tuż, więc po zrzuceniu kurtek nic nie da się ukryć.

Jeszcze raz dziękujemy gimnazjalistom za świetną współpracę i liczymy na równie udaną  podczas realizacji kolejnego projektu, który już się rozpoczął.

 
„Jedz warzywa i owoce one mają supermoce”
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:46
Wręczenie nagród Plakaty z konkursu

Tak brzmiało hasło konkursu plastycznego zorganizowanego wśród gimnazjalistów w ramach projektu „ Aktywator Młodzieżowy”. Było to kolejne zadanie zaplanowane w wyżej wymienionym projekcie przez wolontariuszy z Zespołu Szkół skierowane do młodzieży klas I, II i III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej.  Autorzy prac mieli zachęcić swoich rówieśników do zdrowego stylu życia poprzez właściwe odżywianie i aktywność fizyczną.

Otrzymaliśmy 17 prac wykonanych różną techniką, w kilku formatach,  wszystkie tematycznie związane z podanym hasłem konkursu. Jury miało duży problem z wyborem trzech najlepszych prac, gdyż wszystkie były bardzo pomysłowe i czytelne. Autorami nagrodzonych plakatów zostały  uczennice klasy 1A i 2B - Zuzia, Karolina i Agata. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne gadżety, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe - przyrządy do ćwiczeń, gdyż  ideą było zachęcenie do aktywności fizycznej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy uczniom gimnazjum za udział w konkursie i już planujemy następne zadania do wspólnej realizacji.

 
Konkurs plastyczny dla gimnazjalisytów
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 14 lutego 2017 10:50

Konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Jedz warzywa i owoce, one mają super moce” przeprowadzony w ramach projektu  „Aktywator Młodzieżowy” został rozstrzygnięty. Wkrótce wyniki. Zapraszamy do galerii.

 
Gościnnie w przedszkolu
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 07 lutego 2017 14:07

W związku z realizacją projektu „Aktywator Młodzieżowy” zaplanowaliśmy kilka zadań pod wspólnym hasłem „Zdrowie fundamentem życia”. Jednym z nich było przygotowanie bajki dla dzieci w wieku przedszkolnym, której tematyka będzie związana ze zdrowym odżywianiem.

Wizyta ustalona, rekwizyty i stroje do bajki przygotowane, ale pozostało pytanie- czym obdarować  przedszkolaków? Słodyczami zdecydowanie nie. Nie wszystkie dzieci jedzą również chętnie owoce, dlatego najbardziej bezpieczne były kartki do kolorowania (oczywiście o tematyce zdrowego odżywiania).  Okazało się, że pomysł trafiony, bo dzieci bardzo lubią wypełniać rysunki kolorami.

Więcej…
 
Realizacja projektu
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 30 stycznia 2017 11:24

Nasz projekt „Zdrowie fundamentem życia” uzyskał akceptację więc musieliśmy podjąć różne działania, aby go zrealizować. Najtrudniejszy do wykonania był plan finansowy, gdyż z dużym wyprzedzeniem trzeba było zaplanować wszystkie wydatki związane z realizacją. Projekt składa się z zadań, wykonywanych wśród określonych grup, dlatego też i wydatki musiały być skierowane do grup odniesienia, czyli dla przedszkolaków i gimnazjalistów. Zaplanowaliśmy przedstawienie dla grupy przedszkolnej, konkurs plakatowy i zajęcia  fitness dla młodzieży gimnazjalnej.

Więcej…
 
„Aktywator Młodzieżowy”
Wpisany przez Pedagog   
piątek, 04 listopada 2016 23:11

W ramach współpracy z Fundacją „Sempre a Frente” Szkolne Kolo Wolontariatu przystąpiło do udziału w projekcie „Aktywator  Młodzieżowy”. Do realizacji zgłosili się uczniowie z klas LO1, LO2 i T2a. Projekt zakłada realizację inicjatyw, które będą się mieściły w jednym z trzech priorytetów:

  1. Młodzież dla Młodzieży,
  2. Młodzież dla Społeczności Lokalnej,
  3. Młodzież dla Miejscowości.

Koordynator projektu Małgorzata Wójcikowska

Więcej…