Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Wywiady
Wywiad z pierwszakami - ZS EXPRESS nr 17/2019
Wpisany przez ZS EXPRESS - Michał Pięta   
wtorek, 29 października 2019 10:01

Wywiad z Weroniką Mastalerz uczennicą 1 klasy liceum oraz Krzysztofem Maciągiem  uczniem 1 klasy  technikum

Weronika Mastalerz kl. LO 1ab

Opowiedz coś o sobie. Z jakiej szkoły przyszłaś? Jaką uczennicą byłaś? Skąd jesteś? Co cię najbardziej interesuje?

Nazywam się Weronika Mastalerz, mieszkam w Poniatowej Wsi i uczęszczałam do szkoły podstawowej w Poniatowej Kolonii. Od dzieciństwa interesuję sie muzyką a dokładniej grą na instrumentach.

Co miało wpływ na twój wybór naszej szkoły? Dlaczego akurat Liceum?

Nauka nigdy nie sprawiała mi większych problemów, wybrałam liceum aby dobrze przygotować się do matury. W wyborze szkoły kierowałam się głównie wynikami, atmosferą jaka w niej panuje.

Więcej…
 
Wywiad z Danielem Pietroniem - ZS EXPRESS wydanie specjalne nr 06/2019
Wpisany przez ZS Express   
czwartek, 21 czerwca 2018 15:32

Na początek, prosilibyśmy powiedzieć kilka zdań o sobie

Jestem absolwentem ZST Poniatowa, po skończonej edukacji w Zespole Szkół Technicznych rozpocząłem naukę na wydziale uczelni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z organizowaniem konferencji Lubelskie Dni Informatyki. Rok temu miałem zaszczyt zostać Head of eventów konferencji. Obecnie od dwóch lat pracuję w firmie Edge One Solution oraz jej spółce Edulab.

Kim obecnie jest pan z zawodu? Na czym polega pana praca? Czy na początku sprawiała wiele trudności? Jaka jest? Czy spełnia się pan zawodowo? Na czym polega pańska działalność?

Obecnie jestem testerem manualnym, lecz jestem w trakcie zmiany swojej profesji na project managera. Moim głównym zadaniem jest sprawdzanie poprawności działania systemu pod względem opisanych funkcjonalności przez biznes analityka. Gdy zaczynałem pracę wszystko było dla mnie nowe     i niezrozumiałe. Siłą rzeczy nawet najprostsze zadania nieraz zajmowały mi 3-4 razy więcej czasu niż obecnie. Potrzebowałem trochę czasu, aby nauczyć się podstawowych narzędzi do pracy.  Czy spełniam się zawodowo? Bardzo dobre pytanie, gdyż tak naprawdę według mnie jeszcze nie znalazłem swojego miejsca w tej branży. Na ten moment mogę śmiało powiedzieć że tak, gdyż odpowiadam za różne aspekty w projekcie. Co jakiś czas mam możliwość nauczyć się czegoś nowego. Obecnie moim głównym zadaniem jest koordynowanie pracy całego zespołu tak, aby praca nad projektem postępowała sprawnie oraz by jakość wytwarzanego oprogramowania była jak najwyższa.

Więcej…
 
Wywiad z Piotrem Pietrasem - ZS EXPRESS wydanie specjalne nr 04/2018
Wpisany przez ZS Express   
poniedziałek, 21 maja 2018 15:32

1. Na początek prosilibyśmy powiedzieć kilka zdań o sobie

Dzień dobry, nazywam się Piotr Pietras, pochodzę z okolic Poniatowej, dokładniej z Kraczewic. Jestem absolwentem Zespołu Szkoł Technicznych w Poniatowej o profilu Technik informatyk oraz absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II również o kierunku informatyka. Prywatnie uwielbiam podróżować i spędzać aktywnie czas. Prowadzę małe gospodarstwo rolne w Kraczewicach. Jest mi bardzo miło, że zostałem zaproszony do wywiad

2. Jak wyglądał rozwój Pana ścieżki kariery?

Początki mojej kariery zawodowej rozpoczęły się dość wcześnie bo już na II roku studiów. Wtedy dołączyłem do organizacji studenckiej – Koła Naukowego Informatyków KUL. Wspólnie z innymi członkami grupy stworzyliśmy jędną z największych konferencji technologicznych w Polsce – Lubelskie Dni Informatyki. Następnie uznałem, że studia i konferencja to dla mnie za mało. Rozesłałem CV i otrzymałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do jednej z Lubelskich firm IT. Mimo, że nie odpowiedziałem na żadne z pytań podczas interview poprawnie to firma zauważyła we mnie potencjał i zaproponowała mi współpracę. To było dla mnie dość ważne wydarzenie i doświadczenie – rozpocząłem pracę na stanowisku Business Intelligence and Integration Specialist w dużej organizacji świadczącej usługi IT dla ogromnych firm z sektora FMCG takich jak Lenovo czy Tchibo. Praca wymagała bardzo dużo precyzjności i jakości dając przy tym bardzo dużo satysfakcji głównie z trzech powodów – poznania prawdziwego świata IT i ciekawych ludzi, rozwoju osobistego  oraz satysfakcji klientów. Patrząc z perspektywy czasu to bardzo mocno ukształtowało moją osobowość na przyszłe wyzwania które podejmowałem.

Więcej…
 
Wywiad z pierwszakami - ZS EXPRESS nr 08/2018
Wpisany przez ZS EXPRESS   
czwartek, 10 maja 2018 10:01

Wywiad z Dominiką Bartkowiak uczennicą 1 klasy liceum oraz Michałem Piętą  uczniem 1 klasy  technikum

Dominika Bartkowiak kl. 1 LO

Opowiedz coś o sobie. Z jakiego gimnazjum przyszłaś? Jaką uczennicą byłaś? Skąd jesteś? Czym się interesujesz?

Nazywam się Dominika Bartkowiak, interesuje się malowaniem i muzyką. Przyszłam z Gimnazjum w Poniatowej. Byłam dobrą uczennicą. Jestem z Poniatowej.

Co wpłynęło na to, że zostałaś uczennicą naszej szkoły? Dlaczego akurat liceum? Czy Twoje zainteresowania  miały na to wpływ?

Wybrałam tę szkołę ze względu na dobrą opinię i dużą zdawalność matur. Chodzę do liceum, ponieważ jest tam profil na jakim mi zależy. Moje zainteresowania nie miały na to wpływu.

Więcej…
 
Wywiad z Kacprem Bigosem Laureatem OITiW - ZS EXPRESS nr 07/2018
Wpisany przez ZS EXPRESS   
wtorek, 01 maja 2018 10:01

Na początku prosimy kilka słów o sobie.

Nazywam się Kacper Bigos. Jestem uczniem III klasy technikum w Zespole Szkół w Poniatowej.

Jak oceniasz swoje osiągnięcia, które udało Ci się odnieść biorąc udział w Olimpiadzie i Innowacji Technicznych Wynalazczości oraz w pozostałych, w których brałeś udział?

Myślę, że dosyć przyzwoicie.

Czy Twoje ambicje zostały już zaspokojone? Co chciałbyś jeszcze osiągnąć biorąc w nich udział?

Szczerze mówiąc, to jeśli chodzi o OITiW to na samym początku mierzyłem w 1. miejsce na etapie ogólnopolskim. Ostatecznie zająłem 4. miejsce, ale i tak uważam, że to wcale nieźle. Jeśli chodzi o Konkurs Wiedzy Biblijnej, to co prawda etap ogólnopolski jest dopiero przede mną, ale przed startem na etapie diecezjalnym nie zakładałem, iż uda mi się zwyciężyć. Chciałem raczej solidnie wypaść. Jeśli zdam do IV klasy to przede mną pozostanie jeszcze jedna szansa by osiągnąć więcej w ww. olimpiadach. Dołożę wszelkich starań by tak było. Jednak ambicje się tu nie kończą. Chciałbym bowiem przekazać komuś zdobyte doświadczenie i wiedzę, aby gdy ukończę już szkołę, przyszli uczniowie ZS nadal mogli święcić sukcesy w olimpiadach.

Więcej…
 
Wywiad z Maćkiem Wichą absolwentem ZS - ZS EXPRESS nr 06/2018
Wpisany przez ZS EXPRESS   
niedziela, 01 kwietnia 2018 10:01

1. Na początek prosiłbym o kilka słów o sobie , o swoich zainteresowaniach.

Moje zainteresowania są dosyć szerokie, ale można je skupić wokół informatyki, w szczególności nowych technologii, oraz matematyki. W wolnym czasie zajmuje się również amatorsko fotografią i montażem filmów.

2. W roku ubiegłym  na konferencji informatycznej w naszej szkole wygłosiłeś wykład na temat  druku 3D, jaki temat planujesz na tegoroczną konferencję która odbędzie się 29 maja.

Na tegorocznej konferencji nie będę odbiegał daleko od dziedziny druku 3D. Tym razem jednak skupię się nad   jego praktycznym wykorzystaniu w życiu codziennym.  Postaram się przybliżyć uczestnikom w jakich dziedzinach jest on wykorzystywany, a nie jak to było w roku ubiegłym na historii.

Więcej…
 
Wywiad z Tomkiem Nagrodzkim laureatem olimpiady OITiW - ZS EXPRESS nr 05/2018
Wpisany przez ZS EXPRESS - Wiola Łata   
czwartek, 01 marca 2018 10:01

Tomek jest uczniem klasy T4a o specjalności technik informatyk, jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów, laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. W dniu 23 marca otrzymał informację że zdał ostatnią kwalifikację E14 w zawodzie (część teoretyczna 100%, część praktyczna 100%), uzyskał więc tytuł technika informatyka.

Jak oceniasz swój wybór nauki w technikum informatycznym? Czy zmieniłbyś swoją decyzję, gdybyś miał ponowną możliwość wyboru?

Bardzo się cieszę, że postanowiłem udać się na kierunek związany z informatyką. Zawsze mogłem pójść do jakiegoś liceum z profilem informatycznym, lecz stwierdziłem, że po technikum w razie czego będę miał już wyuczony zawód. Nie kierowałem się niczym szczególnym w wyborze szkoły, była po prostu blisko mojego miejsca zamieszania. Jeśli chodzi o ponowną decyzję, to bym jej nie zmienił, jestem w pełni usatysfakcjonowany z wybranego kierunku jak i miejsca, w którym się uczę.

Więcej…
 
Wywiad z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Renatą Stocką - ZS EXPRESS nr 04/2018
Wpisany przez ZS EXPRESS - Dominik Stocki   
sobota, 20 stycznia 2018 10:01

Jak czuje się pani w roli przewodniczącej?

Jest to dla mnie nowe wyzwanie i duża odpowiedzialność.  Nigdy nie decydowałam o sprawach, które są związane z zarządzeniem tak dużej działalności  związanej z budżetem szkolnym. Czasami są to trudne decyzje, które wynikają z małego budżetu.

Na jakie cele przeznaczone są pieniądze ze składek?

Pieniądze ze składek przeznaczamy na: dofinansowywanie półmetku i studniówki, nagrody za dobre wyniki w roku szkolnym, nagrody dla uczniów, którzy działają w wolontariacie, nagrody za udział w konkursach, zawodach i olimpiadach, skromny upominek z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wyjazdy uczniów na konkursy i zawody.

Więcej…
 
Wywiad z Panią Pedagog Małgorzatą Wójcikowską - ZS EXPRESS nr 03/2017
Wpisany przez ZS EXPRESS - Wiola Łata   
środa, 29 listopada 2017 10:01

Jaka według pani jest praca pedagoga? Czego wymaga?

Przede wszystkim jest ciekawa, różnorodna, interesująca, bo niemalże codziennie zdarza się w szkole coś nowego. Praca wymaga wiele cierpliwości, bo jest to kontakt z młodymi, czasami trochę zbuntowanymi ludźmi, którzy potrzebują porady, pomocy w wielu trudnych sytuacjach. Trzeba mieć też dużo empatii i umiejętność słuchania. Dla uczniow czasami ważne jest, aby ktoś ich wysłuchał bez względu na otrzymaną poradę.

Jakimi cechami według pani powinien odznaczać się wzorowy pedagog, w którym młodzież ma oparcie?

Przede wszystkim powinien umieć nawiązywać dobre relacje z innymi ludźmi i mieć szacunek do drugiej osoby (nawet jeśli jest młody, zbuntowany, gniewny). Ważna jest chęć niesienia pomocy, ale też poczucie humoru, dystans do siebie i obiektywizm w ocenie sytuacji. Ze względu na dużą różnorodność i wielość zajęć bardzo istotna jest samodyscyplina. W naszej szkole prowadzona jest głównie przez panią działalność wolontarialna.

Więcej…
 
Wywiad z Panią Dyrektor Alicją Niezgodą - ZS EXPRESS nr 02/2017
Wpisany przez ZS EXPRESS - Wiola Łata & Weronika Sukiennik   
niedziela, 29 października 2017 10:01

Czy jest Pani usatysfakcjonowana ze swojej pracy dyrektora?

Myślę, że tak. Gdyby ta praca nie przynosiła satysfakcji, to zapewne nie byłoby mnie tu dzisiaj. Każdy dyrektor ma swój styl zarządzania i kierowania placówką. Ja starałam się przez te 16 lat, bo przez taki okres czasu jestem dyrektorem, starałam się być blisko uczniów, rodziców i nauczycieli, być otwartą na ich potrzeby i oczekiwania, dlatego drzwi mojego gabinetu są zawsze otwarte. Jest rzeczą oczywistą, że trzeba mieć żelazne zasady , które na pewno ułatwiają zarządzanie, ale zasady te można modyfikować w miarę potrzeb. Wydaje mi się, że przez te 16 lat udało mi się wiele zrobić, razem z uczniami i nauczycielami zbudowaliśmy wizerunek solidnej szkoły, dlatego stwierdzam, że bycie dyrektorem tej szkoły to sama przyjemność.

Czy jeżeli zaczęłaby Pani swoją pracę od nowa to zrobiłaby to w inny sposób?

Nie wiem co bym zmieniła, gdybym zaczęła być dyrektorem od nowa. To trudne pytanie i przyznam szczerze, że w tej chwili nie potrafię na nie odpowiedzieć.

Która z funkcji sprawia Pani większą satysfakcję - dyrektora czy nauczyciela?

Zdecydowanie większą radość sprawia mi bycie nauczycielem. Zostać nauczycielem, to było moje marzenie od najmłodszych lat i patrząc z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że udało mi się je zrealizować. Lubię to co robię , a praca z młodzieżą sprawia mi ogromną przyjemność.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2