Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Projekty edukacyjne


Projekt „Moja mała ojczyzna”
niedziela, 14 sierpnia 2005 07:28

Od 2005 roku w ZST w Poniatowej odbywa się geograficzny konkurs regionalny „Ach lubelskie …”. Scenariusz konkursu wpisuje się w ideę projektu „Moja mała ojczyzna” Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczyciel geografii Pani Iwona Zalewska-Cebrykow. Konkurs związany tematycznie z programem nauczania geografii i realizacją ścieżki regionalnej. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wśród młodzieży wiedzy dotyczącej regionu lubelskiego, a przede wszystkim najbliższej okolicy.

Więcej…
 
Program „Zaplanuj swoją karierę”
niedziela, 14 sierpnia 2005 07:21

W roku szkolnym 2005/2006 młodzież ZST wzięła udział w Programie „Zaplanuj swoją karierę” zorganizowanym przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Poniatowej, który zakładał 20 godzinne szkolenie z zakresu doradztwa zawodowego, 30 godzin kursu informatycznego, 30 godzin małej przedsiębiorczości oraz 20 godzin prawa pracy. Z tej formy doskonalenia mogła skorzystać duża grupa młodzieży klas maturalnych, która planowała podjęcie pracy po zakończeniu szkoły. Część zajęć odbywała się w szkole, a część w Agencji Rozwoju Regionalnego w Poniatowej.

 
Projekt ekologiczny
czwartek, 14 lipca 2005 07:26

W klasach programowo najwyższych na zajęciach chemii realizowane są zagadnienia dotyczące ochrony środowiska przyrodniczego. Jedna z lekcji została przeprowadzona metodą projektu. Uczniowie starali się dokonać próby oceny stanu środowiska przyrodniczego naszej okolicy. Jednym z najczęściej wybieranych tematów do realizacji to: „Odpady przemysłowe i komunalne oraz problem ich zagospodarowania”.

Więcej…
 
Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny
czwartek, 14 sierpnia 2003 07:25

Udział młodzieży w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym stał się już tradycją szkoły. Młodzież, szczególnie chłopcy chętnie biorą w nim udział traktując go jako sprawdzian przed egzaminem na prawo jazdy. Współzawodnictwo w znajomości przepisów ruchu drogowego w  roku szkolnym 2002/2003 zakończyło się dla drużyny z ZST zdobyciem III miejsca w eliminacjach powiatowych. W roku szkolnym 2003/2004 uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce drużynowo i II miejsce  indywidualnie.

 
"Bussines game" - sukces w wirtualnej przestrzeni
środa, 14 sierpnia 2002 07:17

W roku szkolnym 2002/2003 dwudziestu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej wzięło udział w projekcie pod nazwą Business Game”, realizowanym w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego, a zorganizowanym przez Lubelską Fundację Rozwoju.

Projekt zakładał trzy etapy. Naj­pierw nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie przedsiębiorczości oraz współuczestniczyli w grze „Business Game” w Lublinie. Drugi jego etap miał na celu zapoznanie uczestniczącej młodzieży z wybranymi zagadnie­niami z przedsiębiorczości.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2