Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

ComeniusUczniowie z ZST w Turcji
niedziela, 18 marca 2012 15:24

W dniach od 19 do 26 lutego nasza grupa Comenius, w liczbie 8 uczniów i dwóch nauczycieli, gościła u tureckiego partnera projektu Comenius, szkoły średniej Alapli Anadolu Lisesi, której siedzibą jest urokliwe miasteczko nad Morzem Czarnym, położone około 300 kilometrów od Stambułu, miasta na granicy Europy i Azji.

Więcej…
 
Wizyta w Hiszpanii
wtorek, 06 marca 2012 12:47

 

W dniach 22-28 stycznia 2012r. grupa 4 uczniów oraz 2 nauczycieli ZST w Poniatowej gościła w hiszpańskim mieście Burgos, znajdującym się około 250 km na północ od Madrytu. Celem naszego tygodniowego pobytu u partnera projektu Comenius, szkoły I.E.S. FÉLIX RODRÍGUEZ DE LA FUENTE, było wspólne opracowanie kolejnych punktów projektu biznesplanu dla klubu fitness. Hiszpanie przebywali w Poniatowej we wrześniu 2011r.  i zachwycali się polską gościnnością oraz atrakcjami, które przygotowaliśmy dla nich. Teraz my mieliśmy możliwość podziwiania hiszpańskiej kultury i gościnności naszych przyjaciół.

Więcej…
 
Hiszpanie w ZST
czwartek, 03 listopada 2011 10:07

W dniach od 25 września do 1 października 2011 gościliśmy w szkole grupę Comenius z naszej partnerskiej szkoły , I.E.S. Felix Rodriguez De La Fuente, mieszczącej się w Burgos na północy Hiszpanii. Celem tej partnerskiej wizyty programu COMENIUS było opracowanie biznesplanu klubu fitness, więc prawie każdy dzień tego tygodnia upływał nad pracą projektową w murach szkoły. Dodatkowo program wizyty został wzbogacony o zajęcia integrujące szerokie grono uczniów naszej szkoły wraz z naszymi gośćmi. Zwiedzanie najciekawszych miejsc lubelszczyzny oraz Poniatowej było urozmaiceniem codziennej pracy nad projektem. Zacznijmy więc od początku: Hiszpanie przylatują w niedzielę 25/09 i są odbierani przez swoich partnerów, uczniów naszej szkoły, przydzielonych na czas trwania projektu.

Więcej…
 
WYJAZD DO HENSTEDT-ULZBURG
czwartek, 16 czerwca 2011 12:09
W dniach od 5.06.2011 do 11.06.2011 grupa 9  uczniów oraz 2 nauczycieli z ZST w Poniatowej przebywała w Niemczech w ramach projektu „Comenius”. Tytuł projektu: „ Kluczowe kompetencje w edukacji szkolnej i życiu” oznaczał pracę nad wirtualnym projektem biznesplanu w celu założenia klubu fitness w miasteczku Henstedt- Ulzburg (pod Hamburgiem). Tamże znajdowała się szkoła, Alstergymnasium, w której nasi uczniowie przeprowadzili szereg działań dotyczących wspomnianego projektu. Młodzież pod kierunkiem opiekunów, nauczycieli języków obcych ZST, spędzała długie dnie w ławach szkolnych Alstergymnasium, pracując w kooperacji z gospodarzami.
Więcej…
 
Cele projektu Comenius
środa, 08 września 2010 20:10

altCEL PROJEKTU COMENIUS

"UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE"

WIELOPŁASZCZYZNOWE PARTNERSTWO SZKÓŁ

Partnerzy projektu są z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Polski, Hiszpanii i Turcji; włączając uczniów obydwu płci, w wieku od 13 do 18 lat, biorąc pod uwagę szeroko rozumiane równouprawnienie.

Głównym  celem projektu jest rozwinięcie czołowych kompetencji (cyfrowej, lingwistycznej I przedsiębiorczej) w wielopłaszczyznowym kontekście w celu rozwijania  aktywnego członkowstwa zarówno europejskiego jak i globalnego.

Więcej…