Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Warsztaty programistyczne online
Projekty ZS
Wpisany przez Jakub Rosiński & ZS Express nr 24   
niedziela, 22 listopada 2020 10:54

21 listopada na szkolnej platformie DISCORDZIE odbyły się pierwsze zajęcia w ramach cyklu warsztatów programistycznych prowadzonych przez trenerów z EduLink Lublin. Szkolenie prowadził student informatyki Tomasz Nagrodzki, absolwent naszej szkoły, w zajęciach uczestniczyło 13 naszych uczniów.

Inauguracyjne spotkanie online, dotyczyło nauki programowania w języku C++. Rozmawialiśmy o podstawach programowania oraz uczyliśmy się pisać pierwsze podstawowe programy. Tomek wyjaśnił nam jak działają typy zmiennych, podstawę składni języka C++, składnię TRUE i FALSE, operacje na liczbach oraz instrukcję warunkową IF.

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”
Aktualności
Wpisany przez Kinga Łata & ZS Express Nr 24   
piątek, 20 listopada 2020 18:24

Szymon Dec i Kinga Łata zwycięzcami szkolnego etapu Konkursu Wiedzy „Poznaj swoje prawa w pracy”

18 listopada odbył się szkolny etap konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”. Jego celem jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i składa się z trzech etapów, które organizowane są w ciągu jednego roku szkolnego. Niestety ze względu na panującą pandemię został przeprowadzony na szkolnym serwerze discord z wykorzystaniem platformy testportal. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ wzięło w nim udział aż 21 uczestników.

Więcej…
 
ZS Express Nr 23
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & M. W.   
środa, 18 listopada 2020 20:09

Nowy numer ZS Express Nr 23.

Zapraszamy do czytania.

 
Warsztaty z programowania
Projekty ZS
Wpisany przez BW   
niedziela, 15 listopada 2020 13:44

Uwaga uczniowie zainteresowani informatyką.

Rozpoczynamy kolejny projekt, mający na celu  pogłębienie wiedzy z dziedziny IT (Information Technology) i umiejętności programowania. Nawiązaliśmy współprace z naszymi absolwentami Rafałem Szuwalskim i Tomkiem Nagrodzkim  studentami informatyki, którzy maja dla Was super propozycję: udział w  warsztatach programistycznych.

Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem lub nabyciem wiedzy na temat programowania, jeśli myślisz, aby w przyszłości pracować jako specjalista nowych technologii weź udział w cyklicznych warsztatach.

Projekt jest skierowany  zarówno dla uczniów technikum jak i liceum, dla tych, którzy na lekcjach już mieli programowanie jak i dla tych, którzy nigdy nie programowali.

Nie zastanawiaj się, weź udział w pierwszy spotkaniu projektowym.  INFORMATYK, a w szczególności PROGRAMISTA  to zawód teraźniejszości i przyszłości, ciekawy i  bardzo dobrze płatny.

Już w  sobotę 21.11.2020 o godz. 10:00 na naszym Discordzie odbędzie się online spotkanie inauguracyjne rozpoczynające cykl warsztatów programistycznych poświęconych językom programowania C++ i Python.

Więcej informacji znajdziesz na kanale tekstowy „DRONY” na DISCORD (serwer ZS Poniatowa-2020-21). Tam też możesz się zapisać na warsztaty

informacje szczegółowe
 
Zmiana terminu turnieju League of Legends
Esport
Wpisany przez PGębka   
środa, 11 listopada 2020 13:30

Ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną, mikołajkowy turniej LOL'a zostaje przełożony na 22.03.2021.

Termin rekrutacji zostaje przedłużony, czekamy na kolejne drużyny.

alt

 
Narodowe Święto Niepodległosci

 

Dzień 10 listopada 2020 roku w Zespole Szkół przebiegał inaczej niż zwykle. Z powodu pandemii i związanego z nią nauczania zdalnego, nie odbył się tradycyjny apel poświęcony jednemu z najważniejszych świąt w roku - Święta Odzyskania Niepodległości. Społeczność Zespołu Szkół w Poniatowej nie zapomniała jednak o tak ważnej dacie w historii Polski, 11 listopada 1918 roku - dniu odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Uczniowie w tym dniu odbyli spotkania online z wychowawcami, na których rozmawiali o tym wyjątkowym dla Polski wydarzeniu historycznym, o wolności i patriotyzmie. Punktualnie o godzinie 11:11 na naszej platformie edukacyjnej, we wszystkich klasach rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Mimo tak nietypowej lekcji historii, zarówno młodzież jak i nauczyciele, ze wzruszeniem przeżyli  to  patriotyczne spotkanie.

Życzę wszystkim nauczycielom, uczniom i ich rodzinom oraz przyjaciołom szkoły radosnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości, dużo zdrowia i jak najszybszego zakończenia pandemii.

Dyrektor Zespołu Szkół Tatiana Lasota-Rodzik

 
Świat dronów i sztucznej inteligencji
Projekty ZS
Wpisany przez ZS Express nr 23   
niedziela, 01 listopada 2020 19:28

Podczas zdalnej nauki przed uczniami naszej szkoły otworzyły się kolejne drzwi pozyskania nowej bardzo przydatnej wiedzy. Absolwenci Zespołu Szkół w Poniatowej – Rafał Szuwalski oraz Tomasz Nagrodzki złożyli młodszym kolegom propozycję współpracy w projekcie pt. „Świat dronów i sztucznej inteligencji”. Nie trzeba było długo czekać na odzew, do udziału w wydarzeniu zgłosiło się wiele chętnych osób. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się już 27 października. Niestety z powodu pandemii musiało odbyć się na kanale głosowym na Discordzie.

Więcej…
 
KOMUNIKAT COVID-19
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor   
środa, 28 października 2020 09:51

Zapraszam do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia na temat bezpieczeństwa epidemicznego i zasad odbywania kwarantanny w związku z koronawirusem. /kliknij na plakat/


 
KOMUNIKAT
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor szkoły   
sobota, 24 października 2020 16:50

Od 26 października do 8 listopada 2020r. zostaje wprowadzone w naszej szkole kształcenie zdalne. Wszystkie zajęcia odbywają się według tygodniowego rozkładu zajęć.

Szczegółowe informacje zostaną przekazana za pośrednictwem dziennika elektronicznego zarówno do rodziców jak i uczniów.

 
Organizacja zajęć w strefie żółtej
Aktualności
Wpisany przez Dyrektor szkoły   
sobota, 17 października 2020 20:51

Szanowni rodzice, drodzy uczniowie

Od 19 października obowiązywać będzie hybrydowy system kształcenia na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 16 października 2020r, zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zajęcia dla połowy oddziałów całej szkoły będą odbywały się stacjonarnie zaś dla drugiej połowy zdalnie. Taki system kształcenia zmieniać się będzie cyklicznie, co tydzień. Wprowadzony system kształcenia hybrydowy obowiązywać będzie do czasu pozostania naszego regionu w strefie żółtej. W trosce o dobro naszych maturzystów wspólnie z radą pedagogiczną podjęliśmy decyzję, że zajęcia klasy LO3 i T4a będą cały czas odbywać się w systemie stacjonarnym. Zajęcia praktycznej nauki zawodu: techniki wytwarzania w klasie T3a i T2b odbywać się będą cały czas stacjonarnie na warsztatach szkolnych zgodnie z planem. Szczegółowy harmonogram przez e-dziennik wysłany został  do każdego ucznia oraz rodzica.

 
Informacja o turnieju
Esport
Wpisany przez PGębka   
czwartek, 15 października 2020 07:34

Pragniemy poinformować, iż 07 grudnia (poniedziałek) 2020 roku odbędzie się mikołajkowy turniej esportowy dla uczniów powiatu opolskiego. Zawody mają charakter międzyszkolny i odbędą się w Zespole Szkół w Poniatowej, ul. Fabryczna 16c. Planowane godziny trwania imprezy: 9.00 – 14.00.

Turniej w League of Legends (LOL, drużyny 5 osobowe) odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych.

  1. Turniej LOL dla uczniów szkół podstawowych – pula nagród ponad 2000PLN

  2. Turniej LOL dla uczniów szkół średnich – pula nagród ponad 2000PLN

Głównymi sponsorami konkursu są: Starosta Powiatu Opolskiego oraz Burmistrz Miasta Poniatowa. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół w Poniatowej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów.

Link to formularza rejestracyjnego:

Formularz zgłoszeniowy dla szkół średnich:

https://forms.gle/wDLcnDszBH62rYTQ6

 

Formularz zgłoszeniowy dla szkół podstawowych:

https://forms.gle/gAEcR2j7mKFLkBqA9

alt

 
Rajd rowerowy T2a
Aktualności
Wpisany przez HCZarnota   
czwartek, 08 października 2020 14:37

17 września o 8.30 przed bramą ZS w Poniatowej zebrała się spora gromadka młodzieży na swoich dwukołowych rumakach. Byli to uczniowie klasy T2a, którzy na ten dzień zaplanowali rajd rowerowy. Punktem docelowym był zalew w Chodlu. Pod opieką wychowawczyni pani Haliny Czarnoty oraz księdza Michała Guza grupa przemieszczała się bezpiecznymi traktami leśnymi oraz drogami o małym natężeniu ruchu. Najpierw zajrzeliśmy do jednego z bunkrów znajdujących się na terenie dawnych zakładów elektromaszynowych  Predom - EDA, a będących pozostałością po niemieckim obozie zagłady i pracy.

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe
Informacje
Wpisany przez Dyrektor   
środa, 30 września 2020 09:41

W związku z planową realizacją zadania "Wykonanie wentylacji grawitacyjnej w budynki Zespołu Szkół w Poniatowej" składamy zapytanie ofertowe związane z ofertą cenową na wykonanie wyżej wymienionego zadania.

Zapytanie ofertowe - link


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 10

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości