Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Warsztaty – „Drukarka 3D w technologii stereolitograficznej”
Aktualności
Wpisany przez MW   
wtorek, 16 marca 2021 17:51

W sobotę 20 marca 2021 w naszej szkole odbędą się warsztaty rozpoczynające budowę drukarki 3D w technologii stereolitograficznej. Nasi uczniowie po zakończonym około miesiąc temu przyśpieszonym, bez wątpienia wymagającym kursie programowania i zarządzania projektami prowadzonym przez chłopaków z EduLink Lublin, razem z Adamem Pucickim i Rafałem Szuwalskim rozpoczną inżynierski projekt, budowę drukarki addytywnej wykorzystującej technologię stereolitograficzną (SLA). Zadanie postawione przed uczestnikami warsztatu wcale nie jest proste, ponieważ sprzęt będzie budowany z surowych podzespołów (od zera), to znaczy  elementy  będzie trzeba polutować, złożyć komponenty, zaprogramować  i przetestować, krok po kroku.

Zachęcamy do śledzenia i dopingowania naszych innowatorów  oraz do śledzenia nas, aby nie przegapić kolejnych projektów.

 
Jeszcze LEGO czy już programowanie?
Aktualności
Wpisany przez ZS Express Nr 25   
wtorek, 09 marca 2021 18:53

W ramach projektu unijnego „Nowoczesne szkoły zawodowe w Powiecie Opolskim” realizowanych jest kilka rodzajów zajęć specjalistycznych mających na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności. 13 lutego odbyły się pierwsze spotkanie Koła Medialnego w budynku warsztatów szkolnych. Zajęcia te prowadzone są w niewielkich sześciu-osobowych grupach, praca w takiej grupie ma nie tylko na celu zmniejszenie ryzyka zachorowań na Covid-19 ale również daje większe możliwości rozwijania się uczniom ZS.  W czasie zajęć młodzi pasjonaci „klocków” rozwijając swoją pasję składali roboty z klocków NXT 2.0 a następnie je programowali. Niektórym grupą udało się zbudować działające roboty.

Więcej…
 
KOBIETY W LITERATURZE
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
poniedziałek, 08 marca 2021 14:15

Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby przypomnieć, że kobieta niejedno ma imię! Mimo że każda epoka rządziła się swoimi prawami – obowiązywał w niej pewien kanon kobiecego piękna czy ściśle określone normy obyczajowe – na szczęście wiele pań, w tym postaci literackich, nie pozwoliło upchnąć się w sztywne ramy konwenansów. W hołdzie naszym ulubionym bohaterkom znanym z klasyki literatury publikujemy wpis, który przypomni o ich perypetiach i dokonaniach. Nie zawsze chlubnych, wszak nie ma ideałów, ale na pewno na tyle intrygujących, że książki z ich udziałem na stałe zapisały się w kanonie szkolnych lektur!

Więcej…
 
Konkurs Wiedzy BHP
Aktualności
Wpisany przez Kinga Łata & ZS Express Nr 25   
wtorek, 02 marca 2021 18:01

"Poznaj swoje prawa w pracy" Regionalny etap konkursu Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie

25 lutego 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie odbył się etap regionalny konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „Poznaj swoje prawa w pracy”.  Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy etapy szkolnego Szymon Dec (T2ab) i Kinga Łata (T1ab). Ze względu na panującą pandemię konkurs odbył się w z zachowaniem wszelkich  zasad reżimu  sanitarnego. W konkursie udział wzięło 18 szkół, każdą ze szkół reprezentowało po 2 uczniów. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań. Całkowity czas na jego rozwiązanie wynosił 40 minut. Rywalizacja była niezwykle zacięta- różnice w osiągniętych wynikach były niewielkie, żeby wyłonić trójkę zwycięzców, konieczna byłą dogrywka, gdyż 5 uczniów z najwyższymi wynikami zdobyło jednakową liczbę punktów. Wśród osób biorących udział w dogrywce znalazł się Szymon, jednakże nie udało mu się zakwalifikować do zwycięskiej trójki, przegrał o 0,5 punktu.

Więcej…
 
„DZIENNIKARSTWO ONLINE” oraz „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”
Aktualności
Wpisany przez BW   
poniedziałek, 15 lutego 2021 19:08

Zapraszamy uczniów do skorzystania z darmowych profesjonalnych warsztatów organizowanych przez Miejsko -Gminną Bibliotekę Publiczną w Poniatowej.

Proponujemy ciekawe warsztaty z zakresu „DZIENNIKARSTWO ONLINE” oraz „BEZPIECZEŃSTWO W SIECI”. Liczba miejsc ograniczona – 8 uczestników.

Więcej…
 
Lubelska kuźnia talentów 2019-2021
Aktualności
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 15 lutego 2021 12:00

Już od paru lat nasi uczniowie ubiegają się o stypendium dla najlepszych z Urzędu Marszałkowskiego. Co roku kilku z nich  mogło się poszczycić takim wyróżnieniem. W tym roku również  z programu „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” stypendium otrzymało pięciu uczniów ZS. Jest to program skierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki, przedsiębiorczości lub w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami woj. Lubelskiego.

 

Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z potrzebami naukowymi tj.: udział w kursach i zajęciach pozaszkolnych, obozach naukowych, wymianach językowych, zakup literatury fachowej, książek, podręczników, czasopism o charakterze edukacyjnym, wyposażenie własnej pracowni, warsztatu w narzędzia, materiały, ubiór ochronny w ramach nauczanego zawodu. Mogą go również wykorzystać na programy do nauki języków obcych i innych przedmiotów, sprzęt komputerowy, wyposażenie miejsca nauki w domu (np. lampka, biurko, krzesło obrotowe).

 

W ramach programu wpłynęły 992 wnioski, a przyznano tylko 500 stypendiów. Wśród tej grupy najlepszych uczniów województwa lubelskiego znalazła się nasza „piątka”- Wioleta Łata kl. T4a, Michał Chyła kl. T4a, Kamil Niezbecki kl. T3a, Jakub Rosiński kl. T2a i Michał Kuś kl. T2a. Niektórzy z nich są stypendystami już po raz kolejny, co świadczy o tym, że nie „spoczywają na laurach” tylko nadal ciężko pracują i wysiłek ten przynosi bardzo dobre efekty.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła (oczywiście dzięki wyżej wymienionym uczniom) znalazła się w grupie nielicznych szkół, które mogą pochwalić się taką liczbą prymusów. Mamy nadzieję, że w ślady wyróżnionych pójdą kolejni, chętni do pracy uczniowie.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy, aby kolejne lata nauki kończyły się takim miłym akcentem.

 
29 Finał WOŚP
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
poniedziałek, 08 lutego 2021 15:45

Mimo pandemii i mrozu  nasi wolontariusze, jak co roku, wzięli udział w zbiórce ulicznej podczas 29 Finału WOŚP. W tym roku zbieraliśmy fundusze na  dziecięcą laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy. Mroźna pogoda nie odstraszyła wolontariuszy z ZS, którzy tradycyjnie stanowili najliczniejszą, bo 33 osobową, grupę osób pełniących dyżury podczas niedzielnego kwestowania.

Czas pandemii nie sprzyja spotkaniom i wspólnym spacerom, dlatego też znacznie mniej ludzi można było spotkać na mieście. Na szczęście na mieszkańców Poniatowej możemy liczyć w każdej prowadzonej akcji charytatywnej.  Dzięki temu udało nam się zebrać całkiem ładną kwotę – 6510,58 złotych.

Bardzo dziękujemy ofiarodawcom za  hojność i „ciepłe” słowa, które rozgrzewały nas, mimo dotkliwego zimna. Taki odbiór społeczny jest zachętą do udziału w kolejnych, podobnych akcjach. I oczywiście liczymy na to, że grono naszych szkolnych wolontariuszy będą zasilali następni uczniowie.

 
POLONA PL
Biblioteka
Wpisany przez JDomaszewska   
poniedziałek, 18 stycznia 2021 16:19

Drodzy uczniowie!

Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych, dostępne również są audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych. Poniżej zamieszczamy link do lektur przeznaczonych dla szkół ponadpodstawowych.

https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-2-szkoly-ponadpodstawowe,NTU0Njk1MzYwMjQ3Mzc0MTI0OQ/?sort=date%20desc

Zachęcamy do korzystania ze zbiorów POLONA.PL

 
ZS Express nr 24
Aktualności
Wpisany przez ZS Express nr 24   
środa, 16 grudnia 2020 21:02

Nowy numer ZS Express Nr 24.

Zapraszamy do czytania

 
Pomagamy!
Agendy szkolne
Wpisany przez Pedagog   
wtorek, 15 grudnia 2020 20:57

Szerząca się w naszej szkole od wielu lat idea pomagania i w tym roku znalazła realne potwierdzenie. Postanowiliśmy jako pracownicy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” pomóc rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej.

Było to działanie na szeroką skalę, bo wspólnie z nami dołączyło do pomocy wiele osób prywatnych, lokalni przedsiębiorcy (firma „Probatus”,  Max Elektro Wosik, sklep papierniczy Państwa Baranów, "Lech-But" Sklep Obuwniczy Leszek Hulak),  sąsiednie szkoły i jednostki ochotniczych straży pożarnych. Dzięki hojności tak dużej liczby osób zapewniliśmy wiele potrzeb „naszej” rodziny.

Okazuje się, że pomimo tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji (COVID-19) nadal jest wiele ludzi o otwartych sercach, dla których pomaganie to nie obowiązek, a radość dzielenia się z innymi.

Dziękujemy wszystkim za wspólne działanie!

 
OITiW edycja 2020_2021
Aktualności
Wpisany przez ZS Express nr 24   
wtorek, 15 grudnia 2020 20:01

Eliminacje szkolne OITiW edycja 2020_2021 Blok B – Wynalazczość
Zawody I stopnia - eliminacje wewnątrzszkolne.

W bieżącym roku szkolnym wzorem lat ubiegłych w naszej szkole została przeprowadzona się kolejna edycja Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.    Dnia 15.12.2020 r. (wtorek) o godzinie 12.20 na TestPortalu odbył się finał szkolny OITiW. W rywalizacji udział wzięło 8 uczniów (2 z kl. T1ab, 3 z kl. T2a, 1 z kl.  T2b oraz 2 z kl. T2ab). Po połączeniu się na kanale głosowym na Discordzie i uzyskaniu niezbędnych instrukcji, uczestnicy rozpoczęli rozwiązywanie testu, który przebiegł bez żadnych problemów. Test zawierał 48 pytań wielokrotnego wyboru, na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut.
Zakres tematyczny
1. Prawo własności przemysłowej
2. NAJKRÓTSZA HISTORIA WYNALAZKÓW
Po zakończeniu zostały ogłoszone wyniki – do trójki, która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie okręgowym: Kamil Karczmarski- T1ab, Szymon Dec -T2ab i Kinga Łata- T1ab.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Olimpiada rozwija pasję i kształtuje umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy podnosząc aktywność poznawczą młodzieży uzdolnionej. To decyduje o lepszym przygotowaniu uczniów do dalszego kształcenia, a tym samym wyznacza drogę do ścisłej współpracy z wyższymi uczelniami.


 
Próbny egzamin z kwalifikacji MG.44
Aktualności
Wpisany przez PGębka   
środa, 09 grudnia 2020 20:33

02 oraz 09 grudnia uczniowie klasy IV technikum mechanicznego wzięli udział w próbnym egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe w kwalifikacji MG.44 Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń.  Podczas egzaminu uczniowie poznali procedury obowiązujące podczas egzaminu teoretycznego i praktycznego. Odbyli instruktaż stanowiskowy i BHP. Przeprowadzenie egzaminu pozwoliło na sprawdzenie swoich umiejętności zawodowych i poprawienie ewentualnych błędów i nadrobienie zaległości. Właściwy egzamin już niedługo. Próbę przygotował i przeprowadził Paweł Gębka.

 
Mikołajki online
Aktualności
Wpisany przez KKobiałka   
poniedziałek, 07 grudnia 2020 12:14

Mikołaj dostosował się do rzeczywistości, w której żyjemy i odwiedził Zespół Szkół w Poniatowej wirtualnie. Pytał czy uczniowie i nauczyciele byli grzeczni, jeśli tak, dostali wirtualne prezenty, a niektórzy najgrzeczniejsi namacalne. Nie było łatwo, bo każdy musiał zmierzyć się z zagadką od Mikołaja, np.:

❓ Jest sroga pani na świecie, znasz ją dobrze miłe dziecię. Ma trzech synów. Pierwszy - ostry w uszy szczypie. Drugi- miękki w białe płatki, chociaż dobry w oczy sypie. Trzeci- twardy, jak szkło gładki. Nazwij synów, nazwij matkę i już całą masz zagadkę.
❓ Jakie węże na drutach rosną? Zimą są na szyi, a w lecie w szafie zasną.
❓ Dwie siostry na dole, para braci z boku, bez nich żaden narciarz nie zjedzie ze stoku.
❓ Noworocznych wiele życzeń niesie dzieciom mroźny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 10

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości