Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
Technik mechatronik
Dni Otwarte-online

Chcesz poznać tajniki mechaniki, elektroniki i informatyki - zostań uczniem Zespołu Szkół w Poniatowej. Wybierz  klasę o specjalności  technik mechatronik. Będziesz mógł również rozwijać  swoje zainteresowania na dodatkowych zajęciach z robotyki. ZAPRASZAMY

Technik mechatronik jest jednym z najmłodszych, a zarazem bardzo poszukiwanych zawodów na rynku pracy. Mechatronik projektuje części oraz zespoły maszyn i urządzeń mechanicznych z wykorzystaniem technik komputerowych, nowoczesnych technik sterowania maszynami i urządzeniami, łączących w sobie elektronikę, informatykę, mechanikę, automatykę i robotykę.

Mechatronika uczy, jak urządzenia mechaniczne zastąpić inteligentnymi systemami elektromechanicznymi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie rozwijającej się techniki została stworzona nowa dziedzina wiedzy – mechatronika, nauka która łączy w sobie zagadnienia wiedzy z różnych obszarów techniki.

Pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników w zawodzie mechatronik. Jest to zawód atrakcyjny, a co najważniejsze – z przyszłością.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w szeroko pojętym przemyśle elektromaszynowym, stacjach serwisowych i diagnostycznych, biurach konstrukcyjno- projektowych, w działach kontroli jakości, w ośrodkach naukowych i badawczych.

Absolwent - technik mechatronik powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

ELM.03. Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych:

 • montowania urządzeń i systemów mechatronicznych,
 • wykonywania rozruchu urządzeń i systemów mechatronicznych,
 • wykonywania konserwacji urządzeń i systemów mechatronicznych.

ELM.06. Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych:

 • eksploatowania urządzeń i systemów mechatronicznych,
 • tworzenia dokumentacji technicznej urządzeń i systemów mechatronicznych,
 • programowania urządzeń i systemów mechatronicznych.

 

 
Sukces podczas Ogólnopolskiego konkursu „OLIMPUS”
Aktualności
Wpisany przez Katarzyna Kramek   
środa, 12 maja 2021 10:23

altSUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „OLIMPUS” SESJA WIOSENNA 2021

Miło nam poinformować, że w wiosennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Olimpus” uczniowie klasy LO 2B Mirosław Chabros i Gabriela Tkaczyk uzyskali tytuł laureata, zajmując ex aequo 12 miejsce w kraju (kategoria 2SG).

Pozostali uczestnicy konkursu poradzili sobie też bardzo dobrze,  uzyskując wysokie lokaty w skali kraju. W kategorii 1L : Daniel Przybycień –18 miejsce w kraju, Dorota Gołębiowska i Natalia Śliwa – 19 miejsce w kraju, w kategorii 2SG: Barbara Szarpak 21, a Zuzanna Dolak 22 miejsce w kraju.

Dwie uczennice Zuzanna Borowińska i Karolina Kłodnicka wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Olimpus” i w kategorii L1 zdobyły odpowiednio 20 i 47 miejsce w kraju.

Wszystkim naszym uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć. Smile

 
Technik automatyk
Dni Otwarte-online

Automatyk to zawód z przyszłością.

Lubisz informatykę?

Fascynują Cię roboty?

Ciekawi Cię świat techniki i nauk ścisłych wybierz klasę o specjalności technik automatyk w Zespole Szkół w Poniatowej.

Technik automatyk posiada wiedzę i umiejętności z zakresu automatyki, pneumatyki oraz hydrauliki siłowej  dotyczące maszyn i urządzeń a także systemów sterowania czy zagadnień utrzymania ruchu. Będzie także przygotowany do uczestniczenia w testowaniu prototypów, do montażu i instalowania nowych lub zmodyfikowanych urządzeń i układów automatyki, diagnozowania usterek i ustalania ich przyczyn oraz realizacji napraw zgodnie z określonymi standardami i dokumentacją techniczną. Automatyk pracuje w biurach technologicznych, laboratoriach zakładów przemysłowych, instytutach naukowych oraz szkołach wyższych.

Przedmiotem zainteresowań automatyka są maszyny, a dokładnie - ich układy sterowania, czyli ukryte mechanizmy, za pomocą których są one wprawiane w ruch i samoczynnie wykonują szereg operacji. Dziś trudno sobie wyobrazić halę produkcyjną bez maszyn, które w sposób pełni zautomatyzowany wytwarzają produkty.

Technik automatyk  należy do przyszłościowych zawodów.  Automatycy mogą znaleźć zatrudnienie praktycznie każdej firmie regionu, która stawia na nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Absolwent - technik automatyk powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

ELM.01. Montaż, uruchamianie i obsługiwanie układów automatyki przemysłowej:

 • montowania układów automatyki przemysłowej,
 • uruchamiania układów automatyki przemysłowej,
 • obsługi układów automatyki przemysłowej.

ELM.04. Eksploatacja układów automatyki przemysłowej:

 • organizowania prac związanych z konserwacją, diagnostyką i naprawą układów automatyki przemysłowej,
 • wykonywania czynności związanych z konserwacją układów automatyki przemysłowej,
 • wykonywania czynności związanych z diagnostyką i naprawą układów automatyki przemysłowej.

 

 
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Dni Otwarte-online

Twoje hobby to grafika komputerowa? Chcesz nauczyć się korzystać z programów graficznych? Marzysz o  tworzeniu własnych projektów? Pasjonujesz się światem marketingu, reklamy czy gier komputerowych? Zdobądź zawód technika grafiki i poligrafii cyfrowej w naszej szkole.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej przygotowuje i opracowuje różnego rodzaju projekty graficzne o charakterze informacyjnym i reklamowym. Efekt pracy technika grafiki i poligrafii cyfrowej może przybrać postać reklamy w prasie, telewizji, Internecie lub na tzw. billboardach, a także książek, folderów, ulotek, plakatów itp.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

Absolwent może podejmować pracę w agencjach reklamowych, studiach graficznych, wydawnictwach, firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw, instytucjach badawczych przy dokumentacji badań, własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej.

Absolwent - technik grafiki i poligrafii cyfrowej powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

PGF.04. Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych:

 • przygotowania materiałów cyfrowych do wykonania projektów graficznych,
 • opracowania publikacji i prac graficznych do druku,
 • przygotowania publikacji elektronicznych.

PGF.05. Drukowanie cyfrowe i obróbka druków:

 • drukowania cyfrowego,
 • obróbki druków cyfrowych,
 • planowania i kontrolowania produkcji poligraficznej,
 • drukowania i obróbki druków 3D.

 • chcesz nauczyć się korzystać z programów graficznych
 • pasjonujesz się grafiką komputerową
 • chcesz tworzyć własne projekty
 
VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Francuskim
Aktualności
Wpisany przez JPastwa   
piątek, 07 maja 2021 14:59

DANIEL PRZYBYCIEŃ - LO1a wyróżniony w konkursie wojewódzkim.

26 marca 2021 r. odbył się VII Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Francuskim, zorganizowany przez XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe Oddział w Lublinie pod honorowym patronatem Prezydenta Lublina, dra Krzysztofa Żuka – w tym roku szkolnym, z wiadomych powodów, w formie zdalnej.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. Warunkiem uczestnictwa było przesłanie nagrania wideo z recytacją wybranego utworu, spełniającego nie tylko wymogi merytoryczne, ale uwzględniającego również określone wymagania techniczne związane z kompozycją obrazu (kadrowanie, rodzaj planu itp.).

Więcej…
 
matura 2021
Aktualności
Wpisany przez BW   
czwartek, 06 maja 2021 09:35

Trzeci dzień matur już za nami. Adam Mickiewicz powiedział "Wiedzę, możemy zdobyć od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami". Niech słowa naszego wieszcza będą wskazówka dla wszystkich zdających egzaminy rozszerzone i drogowskazem na dalszą drogę życia.

Życzymy powadzenia podczas egzaminów z przedmiotów rozszerzonych.

 
Liceum Ogólnokształcące - profil lingwistyczny
Dni Otwarte-online

„Nowa zintegrowana Europa to młodzi, otwarci na postęp ludzie, którzy zbudują swoją przyszłość w oparciu o solidne wykształcenie i doskonałą znajomość języków obcych.”

Chcesz rozwinąć swoje umiejętności językowe rozpocznij naukę w klasie lingwistycznej LO w Zespole Szkół w Poniatowej.

Zajęcia prowadzone są nowoczesnymi metodami dydaktycznymi. Uczniowie pracują między innymi z platformą edukacyjną, tablicą interaktywną, filmami obcojęzycznymi, TED, obcojęzyczną literaturą i prasą.

Absolwenci tego profilu są przygotowani do podjęcia studiów zwłaszcza na kierunkach filologicznych, językoznawstwie, lingwistyce stosowanej, europeistyce, stosunkach międzynarodowych oraz na kierunkach związanych z turystyką i hotelarstwem.

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym : język angielski, do wyboru drugi język: hiszpański, rosyjski, niemiecki lub francuski.

Wysokie wyniki w nauczaniu języków są widoczne w wynikach matur i miejscach jakie nasi uczniowie zajmują w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich.

Największe osiągnięcia ostatnich lat to:

 • Julia Radzik, Zuzanna Dolak, Magdalena Kramek – wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „English High Flier” 2020.
 • Michał Jeziorski – wynik bardzo dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Understand”.
 • Natalia Śliwa - wynik dobry w Ogólnopolski Konkursie Języka Angielskiego "Understand".
 • Daniel Przybycień - wyróżnienie w VII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Języku Francuskim

alt

 
COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ ZACZYNA
Aktualności
Wpisany przez BW   
piątek, 30 kwietnia 2021 11:32

COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ ZACZYNA – żegnamy naszych absolwentów, którzy kończą swój uczniowski etap życia i wkraczają w świat dorosłych. Przed Wami życie postawi wiele egzaminów, które będziecie zdawać budując swoja drogę prywatą i zawodową. Życzymy Wam mądrych wyborów, szczęścia i wytrwałości  w osiąganiu celów i przede wszystkim zdrowia w tych dzisiejszych trudnych czasach. Trzymamy mocno kciuki za egzaminy maturalne.

POWODZENIA SmileSmileSmile

 

LO3 - rok szkolny 2018-2019 - Otrzęsiny

T4a - rok szkolny 2019-2020 - apel rozpoczęcie roku szkolnego

 
Technik programista
Dni Otwarte-online

Programista jest jednym z najlepiej płatnych i najbardziej poszukiwanych zawodów. Chcesz rozpocząć swoją ambitną drogę zawodową, zacznij naukę w Zespole Szkół w Poniatowej w klasie o specjalności technik programista.

Programowanie to ciekawa pasja dająca m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzeczy (inteligentne domy itp.). W szkole można zdobyć wiedzę teoretyczną i rozwinąć umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji, poznać języki programowania: Python, C++, SQL (bazy danych), a także JavaScript, PHP HTML 5 i CSS (wykorzystywane do tworzenia stron internetowych).

Zdobycie wykształcenia na poziomie szkoły technicznej w zawodzie technik programista umożliwi absolwentom naszej szkoły kontynuację nauki na wyższych szkołach politechnicznych lub uniwersytetach, a także pozwoli na rozpoczęcie własnej drogi zawodowej.

Nasza szkoła bardzo dobrze przygotuje Cię do tego zawodu. W ostatnich latach, dzięki projektom unijnym, pozyskaliśmy 4 nowoczesne pracownie komputerowe. Corocznie młodzież uczestniczy w wielu dodatkowych, pozalekcyjnych szkoleniach, konferencjach związanych z technikami programistycznymi. Wielu naszych absolwentów kontynuuje naukę na wyższych uczelniach o kierunkach informatycznych. Corocznie szkoła organizuje konferencje informatyczne, podczas których odbywają sie warsztaty programistyczne.

Absolwent - technik programista powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych:

 • tworzenia i administrowania stronami internetowymi,
 • tworzenia, administrowania i użytkowania relacyjnych baz danych,
 • programowania aplikacji internetowych,
 • tworzenia i administrowania systemami zarządzania treścią.

INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji:

 • projektowania, programowania i testowania zaawansowanych aplikacji webowych,
 • projektowania, programowania i testowania aplikacji desktopowych,
 • projektowania, programowania i testowania aplikacji mobilnych.
 
Liceum Ogólnokształcące - profil humanistyczny
Dni Otwarte-online

Humanista to brzmi dumnie!

Wybierz klasę humanistyczną i bądź z nami humanistami!

Nasza szkoła pomoże Ci odnaleźć własną drogę. Wiedza humanistyczna otworzy wiele drzwi, a od Ciebie zależy, które wybierzesz.

Klasa o profilu humanistycznym jest dla uczniów, którzy są kreatywni i spontaniczni. Potrafią improwizować (to bardzo przydaje się w różnych sytuacjach). Mają bogatą wyobraźnię. Potrafią myśleć abstrakcyjnie i znajdują nowatorskie rozwiązania problemów.

My humaniści mamy wszechstronne zainteresowania. Jesteśmy w elicie społeczeństwa, która czyta przynajmniej jedną książkę na miesiąc. Potrafimy zamykać własne myśli w słowa i skutecznie komunikować z innymi ludźmi, nie tylko w języku polskim.  Uczymy się wielu ciekawych rzeczy. Poznajemy historię, aby więcej wiedzieć o przeszłości i korzystać z doświadczeń przodków. Podróże w czasie są pasjonujące! Wiedza historyczna pozwala nam lepiej zrozumieć twórców różnych epok. Odkrywamy tajemnicze szyfry ich dzieł. Rozwiązywanie takich zagadek zapewnia niezwykłą satysfakcję! Doskonalimy umiejętności komunikacyjne, wzbogacamy słownictwo. Współpracujemy z Instytutem Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Rozszerzenie: język polski/historia, wos/geografia, język angielski.

 
Jakub, Kamil i Michał Laureatami Okręgowymi Olimpiady
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & M. W.   
niedziela, 25 kwietnia 2021 20:54

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczość w bloku „A”- Innowacje techniczne. Uczniowie technikum informatycznego Jakub Rosiński T2a, Michał Kuś T2a i Kacper Nieć T2a opracowali projekt kategorii „U”- usprawnienie software’owo-techniczne pt „Model Szkoły 1:1 w aplikacji internetowej Minecraft”. Praca dotyczy przeniesienia naszej szkoły w skali 1:1 do gry komputerowej „Minecraft”. Projekt pozwala na ciekawe, interaktywne, oraz co najważniejsze w dobie pandemii zwiedzanie szkoły. Jest to rozwiązanie nowatorskie oraz bardzo pomysłowe, gdyż wykorzystywana dotychczas w celach rozrywkowych aplikacja posłużyła jako platforma umożliwiająca wielu osobą poznanie naszej szkoły. Umożliwia on wszystkim zainteresowanym swobodne jej zwiedzanie w świecie wirtualnym w czasie pandemii. W eliminacjach okręgowych w Lublinie nasza praca, zakwalifikowana została do udziału w zawadach III stopnia. Decyzją Komisji Okręgowej  WKTiR w Lublinie za wykonaną pracę nasi uczniowie uzyskali Tytuł Laureata okręgowego Olimpiady. Projekt został przesłany do Komitetu Głównego Olimpiady przy PZSWiR w Warszawie gdzie weźmie udział w finalne ogólnopolskim III stopnia OITiW. Wyniki zostaną ogłoszone 27 maja 2021r.

Więcej o projekcie w sekcji:

Wirtualna szkoła 2021

 
Technik informatyk
Dni Otwarte-online

Interesujesz się nowymi technologiami. Uwielbiasz gry komputerowe. Chcesz swoje pasje związać z przyszłym zawodem. Zostań informatykiem,  uczniem Zespołu Szkół w Poniatowej. Przygotujemy cię do pracy w branży technologii informatycznych.

Technik informatyk zajmuje się wszelkimi technologiami komputerowymi. Informatyków poszukuje się praktycznie w każdej firmie, która jest choć w pewnym stopniu skomputeryzowana.

Zawód ten umożliwi Wam pracę we wszystkich typach przedsiębiorstw zarówno związanych bezpośrednio z usługami i serwisem informatycznym, jak i pozostałych, użytkujących systemy komputerowe do różnych celów, np. administracyjno-biurowych. Można również otworzyć własną działalność.

W Polsce i Europie utrzymuję się bardzo duże zapotrzebowanie  na kompetentnych pracowników sektora branży technologii informatycznych. Prognozy rynku pracy wskazują, że zawód informatyka będzie nadal utrzymywał się na liście najbardziej poszukiwanych wśród pracodawców. Rozwój młodego człowieka w tym kierunku roztacza przed nim perspektywę na odniesienie zawodowego i życiowego sukcesu. Wielu informatyków łączy wykonywany zawód ze swoją pasją dając im powód do zadowolenia i samorealizacji.

Absolwenci technikum mogą w przyszłości kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

Nasza szkoła bardzo dobrze przygotuje Cię do tego zawodu. Mamy doświadczoną kadrę pedagogiczną, kształcącą młodzież w tym zawodzie już od wielu lat. W ostatnich latach, dzięki projektom unijnym, pozyskaliśmy 4 nowoczesne pracownie komputerowe. Corocznie młodzież uczestniczy w wielu dodatkowych, pozalekcyjnych szkoleniach, konferencjach związanych z najnowszymi technologiami. Wielu naszych absolwentów kontynuuje naukę na wyższych uczelniach o kierunkach informatycznych.

Absolwent - technik informatyk będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

 • przygotowania do pracy systemu komputerowego i urządzeń peryferyjnych,
 • administrowania systemami operacyjnymi,
 • serwisowania i naprawiania urządzeń techniki komputerowej,
 • przygotowania i eksploatacji lokalnej sieci komputerowej;

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i aplikacjami oraz bazami danych

 • tworzenia i administrowania stronami internetowymi,
 • tworzenia, administrowania i użytkowania relacyjnych baz danych,
 • programowania aplikacji internetowych,
 • tworzenia i administrowania systemami zarządzania treścią.
 
Liceum ogólnokształcące - profil chemiczno-biologiczny
Dni Otwarte-online

Marzysz o tym aby zostać lekarzem, stomatologiem, fizjoterapeutą, farmaceutą, ratownikiem medycznym, analitykiem, biotechnologiem, psychologiem, weterynarzem, itp.? Chcesz wykonywać zawód związany z biologią czy chemią? Zacznij naukę w Zespole Szkół w Poniatowej, w klasie liceum o kierunku biologiczno-chemicznym.

Kształcenie w klasie o rozszerzonej biologii i chemii pozwala na bardzo dobre przygotowanie do matury zdawanej na poziomie rozszerzonym z przedmiotów biologia, chemia, język angielski, co gwarantuje sukces w rekrutacji,  między innymi  na wyższe uczelnie medyczne. Zajęcia odbywają się w godzinach 8:00- 14:50. Dodatkowo można rozwijać swoje zainteresowania z w/w przedmiotów na zajęciach pozalekcyjnych.

Klasa ta zapewnia:

 • przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z przedmiotów kierunkowych w zakresie rozszerzonym;
 • przygotowanie do konkursów i olimpiad;
 • kształtowanie badawczego sposobu myślenia;
 • rozwijanie umiejętności eksperymentalnych, obserwacji, wyciągania wniosków;
 • kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych;
 • kilkudniowe zajęcia terenowe z ekologii, zoologii, botaniki;
 • wyjazdy na zajęcia prowadzone przez wyższe uczelnie.

Uczniowie tej klasy są gotowi, aby zdać maturę na poziomie rozszerzonym z przedmiotów kierunkowych.

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia

alt

Matura jest przepustką na m.in. następujące kierunki studiów:

 • medycyna- kierunek lekarski;
 • stomatologia;
 • pielęgniarstwo;
 • fizykoterapia;
 • farmacja;
 • ratownictwo medyczne;
 • analityka medyczna;
 • kosmetologia;
 • architektura krajobrazu;
 • biotechnologia;
 • technologia chemiczna;
 • inżynieria medyczna;
 • ochrona środowiska;
 • psychologia;
 • weterynaria.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 10

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości