Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Oficjalna Strona Zespołu Szkół w Poniatowej
ZS Express nr 33
Aktualności
Wpisany przez MW   
wtorek, 10 maja 2022 21:20

Kolejny numer ZS Express Nr 33.

Zapraszamy do czytania.

 
ZS Express nr 32
Aktualności
Wpisany przez MW   
wtorek, 05 kwietnia 2022 15:45

Nowy numer ZS Express Nr 32. zapraszamy do czytania.

 
ZS Express Nr 31
Aktualności
Wpisany przez ZS Express & M. W.   
środa, 09 lutego 2022 14:31

Nowy numer ZS Express.   Zapraszamy do czytania.

ZS Express Nr 31

 
Warsztaty online organizowane przez Politechnikę Łódzką z udziałem naszych uczniów
Aktualności
Wpisany przez MW   
piątek, 17 grudnia 2021 16:19

7 grudnia , w godzinach 10-12 uczniowie klas- T2ab, T3a, T3b i T3ab wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych online organizowanych przez Politechnikę Łódzką w ramach projektu „Współpraca szkoły z uczelnią”. Zajęcia laboratoryjne odbywały się w czasie rzeczywistym i dotyczyły następujących zagadnień: Działanie kamery termowizyjnej, Budowa i zasada działania drukarki 3D, Architektura sieci testowej 5G.

Podczas pokazu uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z działaniem kamery termowizyjnej. Na wybranych przykładach  zaprezentowane zostały możliwości badań termowizyjnych w różnych dziedzinach. Eksperymenty na żywo były okazją do zobrazowania termalnego efektów cieplnych towarzyszących zjawiskom fizycznym. Ponadto warsztaty przybliżyły nam  budowę i zasadę działania drukarki 3D, przedstawiony został proces od projektu do druku. Zdalnie mieliśmy również okazję zapoznać się z architekturą sieci testowej 5G, zajrzeć do wnętrza latarni kryjącej w sobie stację bazową sieci komórkowej, poznać wyzwania związane z budową sieci prywatnych oraz wybrane aspekty pomiarów pól elektromagnetycznych w otoczeniu instalacji radiokomunikacyjnych.

 
Więcej…
 
ZS Express Nr 30
Aktualności
Wpisany przez ZS Express   
czwartek, 16 grudnia 2021 19:21

Nowy numer gazetki    ZS Express Nr 30.

Zapraszamy do czytania.

 
ZS Express Nr 28
Aktualności
Wpisany przez MW   
poniedziałek, 11 października 2021 14:59

Nowy numer ZS Express Nr 28.

Zapraszamy do czytania

 
ZS Express- wydanie specjalne- Ostrawa 2021
Aktualności
Wpisany przez MW   
środa, 22 września 2021 22:23

Nowy numer ZS Express- Wydanie specjalne- Ostrawa 2021.

Zapraszamy do czytania.

 
Wyniki egzaminów zewnętrznych w Zespole Szkół w Poniatowej
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
poniedziałek, 20 września 2021 12:56

Rok szkolny 2020/2021 dla tegorocznych maturzystów nie był łatwy jeśli chodzi o przygotowania do egzaminów zewnętrznych. Było wiele niepokoju zarówno uczniów, rodziców jaki i nauczycieli związanego z pandemią i zdalnym nauczaniem ale nasza  młodzież poradziła sobie z niełatwymi egzaminami dobrze i bardzo dobrze. Zdawalność matury w  naszej szkole wyniosła 90,2%. W Liceum Ogólnokształcącym  zdawalność wyniosła 97% i jest to wynik wyższy niż zdawalność w kraju 87% i wyższy niż zdawalność w województwie lubelskim 88%.  Jeśli chodzi o uczniów Technikum przystępujących do egzaminu maturalnego to zdawalność w tym roku wyniosła 83,3% i jest to wynik wyższy niż w kraju 75% i wyższy niż zdawalność w województwie lubelskim 69%.  Uczniowie Technikum również przystąpili do ważnego dla nich egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W tym roku szkolnym w zawodzie technik informatyk z kwalifikacji montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci zdawalność wyniosła 89,4% i jest on wyższy niż zdawalność w województwie lubelskim 82% i wyższy niż zdawalność w kraju 78%. W zawodzie technik mechanik z kwalifikacji użytkowanie obrabiarek skrawających uczniowie uzyskali 100% zdawalność zarówno z części pisemnej jak i praktycznej. Wszystkim gratulujemy wyników. Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki dadzą naszym absolwentom możliwość dostania się na wymarzone uczelnie.

 
Materiały informacyjne dotyczące szczepień
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
środa, 01 września 2021 21:35

Materiały

Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Materiały edukacyjne
Szczepienia​_-​_profilaktyka​_choróba​_zakaźnych​_Materiały​_edukacyjne.pdf 1.47MB
Szczepienia – profilaktyka chorób zakaźnych. Przykładowe scenariusze zajęć edukacyjnych
Szczepienia​_-​_profilaktyka​_chorób​_zakaźnych​_Przykładowe​_scenariusze​_zajęć​_edukacyjnych.pdf 1.92MB

Ważnym elementem materiałów przygotowanych przez MEiN są rekomendacje dotyczące obecności rodzica podczas szczepienia dzieci. Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia), złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia.

Minister Zdrowia zaznaczył, że szczepionki zostały dopuszczone do stosowania po przejściu odpowiedniej procedury potwierdzającej ich bezpieczeństwo i skuteczność. Wskazał, które szczepionki mogą być podawane dzieciom od 12. roku życia, a także przywołał dane związane z badaniami klinicznymi w tej grupie wiekowej. Podkreślił, że działania niepożądane wśród nastolatków w wieku od 12 do 17 lat są podobne do tych, jakie pojawiają się u osób po 18. roku życia i starszych. Zazwyczaj mają one łagodny charakter i obejmują: ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, gorączkę, zmęczenie, ból głowy, mięśni i stawów.

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
List​_Ministra​_Zdrowia​_do​_dyrektorów​_szkół,​_nauczycieli,​_rodziców​_w​_sprawie​_szczepień​_nastolatków.pdf 0.14MB
Deklaracja na szczepienia
Deklaracja​_na​_szczepienia.docx 0.01MB
Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
Kwestionariusz​_wstępnego​_wywiadu​_przesiewowego​_przed​_szczepieniem​_osoby​_niepełnoletniej​_przeciw​_COVID-19.pdf 0.57MB
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny
Szczepienia​_uczniów​_w​_wieku​_12-18​_lat​_–​_informacje​_dla​_szkół​_i​_placówek​_–​_plakat​_informacyjny.png 0.29MB

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
poniedziałek, 30 sierpnia 2021 12:10

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01. 09. 2021 r. o godz. 9:00 w sali gimnastycznej dla klas pierwszych. Pozostałe klasy spotkają się w  z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych o godz. 10:00.

 
Organizacja zajęć wspomagających
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
czwartek, 19 sierpnia 2021 15:15

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19, w roku szkolnym 2021/2022 w szkole będą organizowane dodatkowe zajęcia wspomagające w opanowaniu oraz utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego oraz zajęć z języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej i języka regionalnego.

Udział uczniów w zajęciach jest dobrowolny i  wymaga wyrażenia zgody na uczestnictwo na podstawie deklaracji rodziców (dotyczy ucznia niepełnoletniego) lub pełnoletniego ucznia. Do dnia 6 września 2021 r. (poniedziałek) rodzice ucznia lub pełnoletni uczeń mogą złożyć dyrektorowi szkoły pisemną deklarację uczestnictwa w organizowanych w szkole zajęciach wspomagających z danego przedmiotu lub przedmiotów. Deklaracje można złożyć za pośrednictwem: poczty elektronicznej na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dziennika elektronicznego Vulcan (skan deklaracji) , osobiście.

Niezłożenie deklaracji w wymaganym terminie będzie potraktowana jako brak zgody na uczestnictwo ucznia w zajęciach wspomagających w roku szkolnym 2021/2022. Zajęcia wspomagające odbywać się będą stacjonarnie w szkole nie zależnie od formy prowadzonej nauki w tym okresie.  Zajęcia wspomagające trwać będą do 22 grudnia 2021r. Uczniowie zostaną zapoznani przez wychowawców o terminach zorganizowanych zajęć wspomagających. Harmonogram zajęć będzie umieszczony w dzienniku elektronicznym.

Deklaracje uczestnictwa w zajęciach wspomagających dostępne są w sekretariacie szkoły lub poniżej do pobrania w wersji elektronicznej.


Deklaracja uczestnictwa w zajęciach wspomagających

 
Egzaminy poprawkowe
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
środa, 18 sierpnia 2021 21:44

Egzamin poprawkowy dla uczniów klas II oraz III z matematyki odbędzie się 24 sierpnia w sali nr 12 o godz. 9:00, zaś egzamin poprawkowy dla uczniów klasy drugiej z chemii odbędzie się 25 sierpnia w sali nr 13 o godz. 9:00.

 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
Aktualności
Wpisany przez Tatiana Rodzik   
środa, 18 sierpnia 2021 21:40

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 24 sierpnia 2021 r. o godzinie 9:00 w salach: 44 -j.polski, 46-j. angielski. Uczniowie na egzamin zgłaszają się do szkoły o 8:30 z dowodem osobistym i czarnymi długopisami.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 10

Dni Otwarte - online 2021

Strefa nauczyciela

Mikrofonem i Hantlą

Współpraca z UMCS

Projekt Erasmus+ praktyki

Klub Szkół UNICEF

Organ prowadzacy

Starostwo Opolskie

www.opole.lublin.pl

Z ostatniej chwili

Zainteresowania uczniów

Nasi parterzy

Liczba gości

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości